Zájemcům o nadčasové a energeticky úsporné stavební prvky nabízí společnost Inoutic ucelený systém okenních a dveřních plastových profilů
Na vchodové dveře jsou kladeny zcela speciální nároky. Musí být absolutně funkční, chránit proti ...
Terrace Massive – flexibilní a variabilní masivní desky ideální pro terasy se zaoblenými tvary
Společnost Inoutic, dodavatel prémiových PVC okenních profilů a systémů z kompozitního materiálu ...
Při výběru okenních profilů do pasivních domů nabízí společnost Inoutic řešení v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Eforte.
Okna jsou jednou z technicky nejnáročnějších konstrukcí obvodového pláště. Správně zvolená okna přímo ...

Zasklení lodžie systémem OPTIMI® šetří teplo a peníze

20. 4. 2012

Panelové byty jsou pro jejich obyvatele, ovšem i pro architekty docela tvrdým oříškem, pokud jde o prostorové řešení a otázku možnosti využití prostoru. Potřebovaly by nafouknout. Bohužel místa prostě nepřibude. Nejen panelové byty, ale i některé byty domů staršího data mají jeden užitný prostor, který se přímo nabízí k využití. Tímto prostorem je lodžie.

Zasklení lodžií systémem OPTIMI®

Originální velikost  Zasklení lodžií systémem OPTIMI®

Zdroj:  OPTIMI® spol. s r.o.

 

Současný tuzemský trh nabízí několik systémů zasklívání lodžií již řadu let. Vidíme, že se  přece jen některé systém více ujaly, zatím co jiné  buď úplně propadly, nebo se uplatňují hůře.

Z těch hodně úspěšných je na prvním místě systém OPTIMI®, který je u nás známý již od roku 1993 a své úspěšné tažení  k zákazníkovi  naplno rozjel v roce 1994, kdy získal na veletrhu HABITAT velkou cenu tohoto veletrhu.

Tento systém dnes uváděný  po obchodní  značkou OPTIMI-KVADRO® , je vyvinutý finskou firmou Lemminkainen, ovlivnil české spotřebitele elegantní jednoduchostí a vkusem.

Přišel k nám vskutku dokonalý, lehce ovladatelný  systém na uzavírání  balkonů a lodžií, což  zákazníci  stále oceňují.

Jeho charakteristickým rysem je bezrámové zasklení  kvalitním bezpečnostním tvrzeným sklem, které lodžii, nebo balkónu velice sluší.

K přednostem tohoto systému  patří bezesporu i snadnost údržby. Jednotlivé tabule  se dají bez problému omývat z obou stran  velice komfortně  a bez námahy.

Stejně tak jednoduché je i otvírání lodžie dá se otevřít celá, protože  skla se jednoduše  posunou do stran  a otočí se k boční stěně lodžie. 

Dalším důvodem  proč systém OPTIMI®  skutečně na našem trhu prorazil / k dnešnímu dni máme téměř 70 000 zasklených lodžií/ je uplatnění  tohoto systému  na různých typech lodžií a balkonů. Kromě klasických rovných  lodžií se tímto systémem  zasklívají i rohové lodžie, nebo jednostranně či oboustranně  předsunuté.

Z   hlediska architektonického  stojí za zmínku, že tento systém   neovlivňuje  vzhled budovy  právě díky skleněným  dílům bez rámu. Je třeba poznamenat, že i tato vlastnost výrazně přispěla k široké oblibě a použití systému v celé ČR. Nejen svým vzhledem, ale i  svými vlastnostmi vyhovuje  všem předpisů a stanoveným normám.

Platnost příslušného certifikátu a prohlášení o shodě je u tohoto systému samozřejmostí a pravidelně aktualizováno.

Systém se stal natolik úspěšným, že některé firmy ve snaze přiživit se na tomto úspěchu  jej začaly kopírovat  a uvádět na trh kopie zastaralého  systému pod jiným označením.

Nebo že by snad  zde působil  a tvořil nějaký utajený vynálezce?

Název OPTIMI®  je zapsanou ochrannou známkou  a známka byla  posléze Úřadem  pro patenty a vynálezy  prohlášena za  všeobecně známou.

OPTIMI® spol. s r.o.
Dubečská 4/74, 100 00 PRAHA 10 
Tel.: 274 818 721, mob.: 602 477 874
info@optimi.cz , www.optimioriginal.cz 
Kancelář Brno: tel.: 541 248 697, mob.: 728 440 150
optimibrno@seznam.cz  

STAVEBNÍ VELETRHY BRNO 2012 :  Pavilon P  -  stánek č.062

 

Zdroj:  OPTIMI® spol. s r.o.   

   [ katalog firem a produktů ]

INREKA PLOŠINY PLUS, s.r.o.

Pojízdné pracovní plošiny - teleskopické, kloubové, nůžkové, sloupové. ...

TESAKO CZ s.r.o.

Třídicí linky a vibrační technika, pásové dopravníky, redlery.

CZECH DEVELOPMENT INVEST a.s.

Komplexní služby na trhu průmyslových a komerčních zón.

BYMA, spol. s r.o.

Betonová dlažba vymývaná, reliéfní, hladká a tryskaná. Odolná proti mrazu, ...

[ reklama ]

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2014 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.