4stav.cz
[ články ]   [ katalog ]
Svátek má: Soňa Úterý 28. 3. 2017  00:00:00
Svetelnyradce.cz poradí s osvětlením domácnosti, kanceláře i provozovny
Správné osvětlení do interiéru je důležité. Šetří naše oči, je praktickým doplňkem, vytváří atmosféru ...
SOLODOOR - dveře Vertigo
Při výběru dveří dbáme na jejich funkčnost a bezpečnost. V současnosti se díky široké nabídce tvarů a ...
Bazény nové generace ALBISTONE G2
Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o ...

Výhody temperovaných ploch

12. 6. 2012

Podlahové topení v novostavbách je naprosto běžnou záležitostí. Ale i ve starších nemovitostech se dodatečně instaluje stále častěji. Při rozhodování o tom, zda starší dům podlahovým topením vybavit, hrají důležitou roli dva důvody.

Systémy sálavého plošného vytápění umožňují rovnoměrné horizontální a vertikální vyzařování tepla do místnosti. Rozdíly teplot ve výšce hlavy a nohou, mezi venkovní a vnitřní stěnou jsou přitom tak nízké, že je téměř nepostřehnete. Výsledkem je příjemné a

Originální velikost  Systémy sálavého plošného vytápění umožňují rovnoměrné horizontální a vertikální vyzařování tepla do místnosti. Rozdíly teplot ve výšce hlavy a nohou, mezi venkovní a vnitřní stěnou jsou přitom tak nízké, že je téměř nepostřehnete. Výsledkem je příjemné a

Zdroj:  Viega

Systémy sálavého plošného vytápění umožňují rovnoměrné horizontální a vertikální vyzařování tepla do místnosti. Rozdíly teplot ve výšce hlavy a nohou, mezi venkovní a vnitřní stěnou jsou přitom tak nízké, že je téměř nepostřehnete. Výsledkem je příjemné a Komfortní řešení: u plošného vytápění se teplo v místnosti rozptyluje rovnoměrně. Sálavé teplo, které člověk vnímá jako mnohem příjemnější než teplo vyzařované topnými tělesy, navíc umožňuje navolit nižší teplotu v místnosti. To přináší úsporu energií. V koupelně lze při renovaci většinou postupovat velmi rychle. Pomocí systému Fonterra Reno společnosti Viega k temperování ploch lze modernizaci provést jednoduše, čistě a přitom rychle.

 

 Zaprvé: výrazně nižší teplota na přívodu u plošného vytápění, a tím značné úspory energie. Zadruhé: sálavé teplo vytvářející útulné, příjemné klima. I při renovacích se dá podlahové nebo stěnové vytápění instalovat bez problémů. Ale právě mezi těmi, kdo o renovaci uvažují, panuje vůči tomuto „novému“ způsobu vytápění ještě velká nejistota. V následujícím textu přibližujeme pouze několik výhod, které tento způsob vytápění nabízí.


Větší komfort bydlení
Zejména v koupelně, ale i v místnostech se studenými kamennými podlahami nebo dlažbou je příjemné chodit naboso, pokud jsou dobře temperované. To je výhoda, kterou ocení nejen ženy!

Rovnoměrné temperování
Každý to zná, topení běží na maximum, v jednom koutě místnosti je strašně horko, v jiném stále chladno. Nebo: nohy jsou studené, ačkoli máte pocit, že je vlastně příliš teplo. Vinu nese nedostatečná horizontální a vertikální distribuce tepla. Moderní systémy plošného vytápění, jako jsou systémy Fonterra společnosti Viega, vytápějí podlahu a případně stěny nebo stropy rovnoměrně a s podstatně nižší konvekcí vzduchu. Výsledkem je ideální teplotní profil v celé místnosti.

Větší volnost při rozvrhování zařízení, a to i ve velmi malých místnostech
Především v malých prostorách a místnostech se zkosením střechy určují topná tělesa, nakolik můžeme při zařizování interiéru popustit uzdu své fantazii. Také při plánování koupelny a kuchyně bývají topná tělesa na stěnách často omezením. Systémy podlahového vytápění, jako jsou systémy Fonterra společnosti Viega, temperují místnost, aniž byste je viděli, a to tak, že teplo přenášejí rovnoměrně podlahami, stropy a stěnami. Výsledkem je dostatek místa pro nábytek a ještě více možností pro individuální zařízení prostoru. A kromě toho platí v zásadě i u podlahového vytápění, že máte volný výběr podlahových krytin.

Méně alergenů cirkulujících ve vzduchu
Alergici vědí, že čím méně vzduchu např. topná tělesa zvíří, tím méně alergenů ve vzduchu cirkuluje. Tím menší mají obtíže. A protože by se lidé s alergií na pyly a prach v domácnosti měli pokud možno vzdát koberců, nabízí podlahové topení i bez koberců útulné teplo namísto studené podlahy.

Minimalizace tvorby plísní
Ve studených koutech nebo v okenních špaletách dochází vlivem tepelných mostů rychle k tvorbě plísní. U zdravého člověka mohou jejich spory, které se uvolňují, vyvolávat alergie. U alergiků navíc zhoršují příznaky. Vytápěním velkých ploch, jako např. podlahy, lze snížit teplotní rozdíly v místnosti. Aktivně se tak předchází tvorbě plísní.

Ekonomičnost
Klasická topná tělesa vyžadují teplotu na vstupu 70 °C. Vodu, která se dostává do topného systému, je tak nutné ohřát minimálně na 70 °C. V porovnání s tím pracuje podlahové topení při stejném komfortu bydlení s teplotami přívodu pouze 35 °C. Dá se tak ušetřit až 20 % primární energie. U podlahového topení zpravidla stačí nižší teplota místnosti k dosažení optimálního pocitu tepelné pohody. Snížení teploty v místnosti o 2 °C (např. na 20 °C namísto 22 °C) přitom navíc znamená úsporu energie cca 10 až 12 % za rok.

Lepší klima v místnosti
Většina lidí se cítí příjemně při teplotě v místnosti od 20 do 22 °C. Překvapivé je ale to, že optimální pocit pohodlí se u plošného vytápění dostavuje již při teplotě, která je v průměru o 2 °C nižší. Je to způsobeno sálavým teplem, výrazně menším pohybem vzduchu a optimálním rozvrstvením teplot. U podlahového topení se teplo přenáší rovnoměrně přes celou plochu podlahy. Teplo se rozvrstvuje rovnoměrně. Nedochází k přehřívání v blízkosti topných těles ani ke vzniku studených ploch. Teplotní rozdíl ve výšce hlavy a nohou je výrazně nižší.
 

Zdroj:  Viega


 
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2017 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.