GRENA - kuchyňská dvířka, tvar G 09, buk bělený
Okoukaná, nemoderní, v horším případě i oprýskaná nebo odřená dvířka v kuchyni - to je realita mnoha ...
KÄHRS - kolekce Chevron, dub Chevron Dark Brown
Návrat k tradicím, klasickým vzorům a poctivé řemeslné práci je patrný u mnoha nově představovaných ...
Schüco LivIng s dorazovým těsněním, metalický odstín (Schüco Automotive Finish)
Společnost Schüco představila nový systém pro plastová okna a dveře. Schüco LivIng má stavební ...

Vyberte si moderní krbová kamna do vašeho bytu

15. 2. 2012

Dost možná si právě teď marně lámete hlavu, čím budete topit v novém domě. Anebo vás rostoucí ceny energií tlačí k výměně současného druhu vytápění. V obou případech jsou ideální volbou krbová kamna. A ještě lépe krbová kamna s výměníkem.

Krbová kamna Trentino 11 z nabídky Mounfield

Originální velikost  Krbová kamna Trentino 11 z nabídky Mounfield

Zdroj:  krbová kamna od Mountfield

Krbová kamna Osorno z nabídky Mounfield Krbová kamna Trentino 11 z nabídky Mounfield

 

Mountfield má ve své nabídce jak krbová kamna, tak i krbová kamna s výměníkem renomovaných českých značek Haas+Sohn a Romotop. Právě krbová kamna jsou na rozdíl od plynového kotle nebo přímotopů nejjistějším způsobem, jak si doma zajistit levné teplo. Jak je to možné? V krbových kamnech, případně v krbových kamnech s výměníkem totiž spalujete cenově dostupné dřevo. Náklady na takové vytápění jsou u běžného rodinného domu až o polovinu nižší než při použití elektřiny.

Krbová kamna se navíc pyšní vysokou úsporností. A vytápět nebo přitápět s nimi můžete nejen jednu místnost, ale i celý dům. Krbová kamna s výměníkem se dají napojit i na standardní vytápěcí systém, a tak s nimi bez problémů vyhřejete celý rodinný dům, byt nebo chalupu.

Krbová kamna? Stačí komín a podložka
Další výhoda, jakou krbová kamna nabízejí, je fakt, že si jemůžete pořídit v kteroukoliv roční dobu, tedy i v zimě. A nečekají vás při tom nákladné ani náročné stavební úpravy. Základem instalace krbových kamen je přístup ke komínu a bezpečná podložka. Ta by měla být nehořlavá.

Co musíte před výběrem krbových kamen vědět
Než si krbová kamna vyberete, je si třeba ujasnit několik věcí. Nejdůležitější je předem vědět, jak velký prostor budou krbová kamna vytápět a podle toho zvolit buď model krbových kamen, nebo krbová kamna s výměníkem. Důležité je znát i tah komínu a průměr kouřovodu.

Kamna pro příležitostné vytápění
Menší krbová kamna jsou ideální jako doplňkový zdroj pro občasné přitápění ve dnech, kdy teplota klesne, ale vy ještě nechcete pouštět hlavní zdroj tepla. Využijete je především na chatách a chalupách, nebo si můžete dopřát atraktivní posezení u živého ohně přímo doma v obývacím pokoji.

Krbová kamna jako hlavní zdroj tepla
Pokud chcete vytápět celý dům, jsou jasnou volbou
krbová kamna s výměníkem, která lze připojit do stávajícího, ale i nového teplovodního rozvodu (soustava radiátorů) a vytápět tak více místností najednou. Vyplatí se, když jsou zároveň vybaveny systémem terciárního vytápění, který zajistí vyšší teplené výkony při nižší spotřebě paliva.

Krbová kamna v nízkoenergetických domech
Například krbová kamna Osorno dokonale vytopí stále populárnější nízkoenergetické domy. Díky svým parametrům (výkon 2 až 4 kW) jsou pro tyto stavby nové generace ideální volbou. Tato krbová kamna jsou vybavena systémem terciárního vytápění a mají externí přívod vzduchu.

Kamna jako designový šperk
Moderní krbová kamna mohou nabídnout i víc než jen tepelný výkon. Kromě výtečných technických parametrů a precizního zpracování mají i dokonalý design. Jejich materiálové i řemeslné provedení je na tak vysoké úrovni, že se stávají přirozenou dominantou každého moderního interiéru, ve kterém výrazným způsobem ovlivňují atmosféru.

Ušetřete s krbovými kamny
Moderní typy krbových kamen mohou mít ještě účinnější vytápění, pokud jsou vybaveny systémem terciárního spalování. Předehřátý vzduch je v takových krbových kamnech znovu veden do spalovacího prostoru, a tak se daří zužitkovat i plyny, které by jinak běžně utíkaly do komína. Tímto jednoduchým způsobem je účinnost spalování krbových kamen podstatně vyšší při mnohem menší spotřebě paliva.

 

Zdroj:  krbová kamna od Mountfield  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

Vladimír Kuba

Výroba radiátorů Minor D 600. Radiátory s možností ohýbaní do rohu nebo do ...

Praktik CZ, s.r.o.

Pokládka a prodej parket, celomasivních prken, exotických dřevin, plovoucích ...

MAN-Lift s.r.o.

Manipulační technika, regálové systémy.

JUB a.s.

JUB a.s.
Jsme nadnárodní firma zabývající se výrobou a prodejem materiálů pro povrchové úpravy ve stavebnictví. Dodáváme základní ...
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2016 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.