Svetelnyradce.cz poradí s osvětlením domácnosti, kanceláře i provozovny
Správné osvětlení do interiéru je důležité. Šetří naše oči, je praktickým doplňkem, vytváří atmosféru ...
SOLODOOR - dveře Vertigo
Při výběru dveří dbáme na jejich funkčnost a bezpečnost. V současnosti se díky široké nabídce tvarů a ...
Bazény nové generace ALBISTONE G2
Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o ...

Stavbou roku chce být kaplička, domov seniorů i obecní náves

26. 3. 2012

Do soutěže o titul Stavba roku Plzeňského kraje 2011 se letos přihlásilo 37 stavebních děl. Vůbec poprvé mohla navrhnout soutěžní stavbu veřejnost. Mezi přihlášenými stavbami se díky tomu objevila Děkovná kaplička v Dolní Bělé. Mezi dalšími přihlášenými je ale také například Dům pro seniory v Domažlicích nebo nově vzniklá náves v obci Čínov na Klatovsku.

Tisková konference konaná u příležitosti vyhlášení 9. ročníku veřejné soutěže Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2011

Originální velikost  Tisková konference konaná u příležitosti vyhlášení 9. ročníku veřejné soutěže Stavba roku Plzeňského kraje za rok 2011

Zdroj:  redakce

 

V pěti vyhlašovaných kategoriích bude letos porota vybírat z 37 přihlášených stavebních děl, která byla dokončena nebo zkolaudována v roce 2011. „Počet přihlášených staveb je příjemným překvapením s ohledem na současnou situaci ve stavebnictví. Mezi přihlášenými letos není tolik velkých stavebních objektů, ale o to větší šanci na získání titulu Stavba roku mají menší stavby či stavební úpravy,“ říká Miloslav Zeman, předseda představenstva Okresní hospodářské komory, která je odborným garantem soutěže.


„I přesto, že počet přihlášených staveb nedosáhl loňského rekordního čísla - 44, jsme rádi, že se našli architekti a projektanti, stavební firmy, investoři, obce či soukromníci, kteří vloni stavěli, investovali, navrhovali a projektovali, a my i letos máme z čeho vybírat. Můžeme s radostí konstatovat, že letošní počet přihlášených staveb je blízko průměrnému číslu v předchozích ročnících,“ doplňuje Zeman.
 
Mezi přihlášenými stavbami letos najdeme například Dům pro seniory v Domažlicích, který se díky rekonstrukci proměnil v barevný moderně vybavený objekt s příjemným prostředím a pochopitelně bezbariérovým přístupem. Součástí rekonstrukce byly i venkovní úpravy okolí domu. Přibyla zeleň a instalovány byly také nové lavičky.

Úprava veřejného prostranství v obci Čínov na Klatovsku je dalším stavebním dílem, jež bude soutěžit o titul Stavba roku Plzeňského kraje. V obci na žádost občanů vznikla zcela nová náves a zároveň také útulný, odpočinkový a relaxační prostor.

Vzájemně se v soutěži utkají také přístavby dvou mateřských škol. V obci Kostelec na Tachovsku se podařilo navrhnout a zhotovit nástavbu na stávající budovu mateřské školy. Budova získala šikmou střechu s taškovou krytinou a nová okna, díky čemuž zapadla do venkovské zástavby v samém středu města vedle gotického kostela. Město Radnice přístavbou a stavebními úpravami mateřské školy zvětšilo kapacitu dětí na 84 a dosáhlo celkové modernizace objektu.

První setkání odborné poroty proběhne 4. dubna 2012, kdy bude zvolen předseda a proběhne seznámení se všemi přihlášenými stavbami. Vznikne také itinerář prohlídek staveb, které porota navštíví.

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne 24. května 2012 v Měšťanské besedě v Plzni. 
 
 

Zdroj:  redakce


 
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2017 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.