4stav.cz
[ články ]   [ katalog ]
Svátek má: Soňa Úterý 28. 3. 2017  00:00:00
Svetelnyradce.cz poradí s osvětlením domácnosti, kanceláře i provozovny
Správné osvětlení do interiéru je důležité. Šetří naše oči, je praktickým doplňkem, vytváří atmosféru ...
SOLODOOR - dveře Vertigo
Při výběru dveří dbáme na jejich funkčnost a bezpečnost. V současnosti se díky široké nabídce tvarů a ...
Bazény nové generace ALBISTONE G2
Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o ...

S bazény nové generace ALBISTONE G2 ušetříte za energie

7. 3. 2017

Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o inovativní a zatím také celosvětově jedinečné řešení bazénů s instalací v zemi, které využívá polystyrenového ztraceného bednění, podobně jako některé nízkoenergetické nebo pasivní domy.

Bazény nové generace ALBISTONE G2

Originální velikost  Bazény nové generace ALBISTONE G2

Zdroj:  ALBIXON a.s.

Bazény nové generace ALBISTONE G2 Bazény nové generace ALBISTONE G2 Bazény nové generace ALBISTONE G2 Bazény nové generace ALBISTONE G2

 

Spojení bazénů ALBISTONE® a systému polystyrenového ztraceného bednění je zcela novým způsobem řešení bazénů na světě. Speciální tým vývojářů dal dohromady vlastnosti polystyrenu a betonu a vynalezl tak jedinečné řešení, které využívá potenciálu obou materiálů jako celku.

Systém polystyrenového ztraceného bednění zajišťuje oboustrannou izolaci s nízkým součinitelem prostupu tepla. Díky těmto vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem se používá pro stavbu pasivních a nízkoenergetických domů. Využití stejné technologie při konstrukci bazénů pak znamená, že se voda v bazénu udrží teplá výrazně delší dobu, takže ušetříte za energie.

U ALBISTONE G2 se používají pouze taková polystyrenová bednění, která nesublimují, jsou odolná proti stárnutí a jsou hygienicky a ekologicky nezávadná.

Stavba z polystyrenových tvárnic je navíc velmi jednoduchá a rychlá, ušetří práci při montáži stěny i při samotné betonáži. Polystyrenové ztracené bednění je stavebním prvkem, který je schválený Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha.

Co získáte s novou generací bazénů ALBISTONE G2?

Jako jediná firma v ČR nabízí ALBIXON a.s. společně s bazénem i ulehčení stavebních prací a nákladů s tím spojených. Nemusíte oproti klasické stavební přípravě řešit obezdění či oblévání celého prostoru betonem. Například u skimmerového bazénu 3x6 m stačí udělat základovou desku  a následně použít jen 3,5 m³ litého drátkobetonu, vláknobetonu či přiměřeně armovaného betonu. Při standardním obetonování by se jednalo až o 13,5 m³ betonu + výstavbu ztraceného bednění. Úspora se v tomto konkrétním případě pohybuje kolem 35.000 Kč a bude se dále s velikostí bazénu zvyšovat.

Volitelné příslušenství

Pokud jako zdroj vyhřívání vody v bazénu zvolíte tepelné čerpadlo, nemusíte se ani v budoucnosti obávat cen energií a váš bazén už bude opravdu téměř „pasivní“. K zachování teploty vody v bazénu do značné míry přispívá i jeho vhodné zastřešení.

Další příslušenství, které byste měli zvažovat rovnou při nákupu bazénu, je např. slaná úprava vody, protiproud nebo solární sprchy. Pro snadnou údržbu bazénu je vhodné pořídit si i bazénový vysavač.

 

Zdroj:  ALBIXON a.s.


 
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2017 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.