Při výběru okenních profilů do pasivních domů nabízí společnost Inoutic řešení v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Eforte.
Okna jsou jednou z technicky nejnáročnějších konstrukcí obvodového pláště. Správně zvolená okna přímo ...
Společnost SOLODOOR proto pro letošní rok připravila pro své zákazníky novinku, kterou dříve mohli vyrobit pouze truhláři u dveří z masivu: dveře SIMA se zapuštěnými rámečky prosklení.
Pryč jsou doby, kdy dveře v domě či bytě plnily pouze svou praktickou funkci a na jejich vzhled se ...
Inoutic - Twinson Terrace
Terasa je ryze praktická věc. V teplejších ročních obdobích se stává centrem rodinného dění a ...

Rekonstrukce panelových domů a interiérový prostor

17. 12. 2008

Regeneraci panelových bytů odstartovaly z dlouhodobého pohledu energeticky úsporné projekty, řešené v rámci programu státní podpory. Použití zateplovacích technologií na obvodovém umožňují dosáhnout potřebných energetických úspor.

Rekonstrukce bytového jádra - optická otevřenost v prostoru předsíně

Originální velikost  Rekonstrukce bytového jádra - optická otevřenost v prostoru předsíně

Zdroj:  časopis Stavebnictví

Rekonstrukce bytového jádra - rozšíření propustnosti denního světla Rekonstrukce bytového jádra - náhrada původního zařízení za nové Rekonstrukce bytového jádra - optická otevřenost v prostoru předsíně

 

Z pohledu architekta směřují tyto práce k větším posunům z hlediska zlidštění uličního parteru a přírodního prostředí panelových urbanistických struktur.

V současné době usilují uživatelé panelových bytů, žijící v limitovaném interiérovém prostředí panelových konstrukčních soustav, o zlepšení vnitřních pobytových podmínek. Podílejí se zde aspekty uspěchaného životního stylu a soustředěná péče o děti, která vyvolává daleko větší nároky zejména na kvalitní stravování, vzdělání, péči o hygienu a potřebnou relaxaci. Také trvale se zvyšující věková hranice těchto obyvatel vyžaduje začlenění kvalitnějších služeb. Tyto výrazné podněty jsou odpovědí na otázku, proč modernizovat bytový fond a následně investovat adekvátní finanční prostředky do cílených stavebních úprav, jejichž průběh sice zásadním způsobem vstoupí do soukromí uživatelů bytů, avšak s cílem zlepšených pobytových podmínek interiérového komfortu.

Možnosti rekonstrukce
Předpokládané stavební práce souvisejí především s výměnou vstupních zádveří, domovních výtahů a okenních otvorů, v bytech následně řeší rekonstrukci bytového jádra jeho rozebráním, které značně ovlivňuje nově vytvořené prostorové řešení interiéru. Dotýká se zejména prostorů: koupelny, kuchyně, celkového uspořádání různých typů lehkých příček apod., vyžadujících: výměnu podlahových krytin, obkladů, dílčích podhledů, zařizovacích předmětů, nábytkového mobiliáře (někdy šitého na míru), úsporných i výkonnějších elektrospotřebičů.

Podpůrné provedení podlahových nivelačních stěrek i nových omítkových povrchů na stěnách, včetně aplikace keramických obkladů, se neobejde bez koordinace vedení elektroinstalace, teplé a studené vody, určujících odpadů k sanitárním předmětům apod.

Základním předpokladem pro dosažení zdařilého řešení je soulad jednotlivých profesních zásahů, včetně statického posouzení spolupůsobících konstrukcí, s napojením všech sítí na instalační jádro. Alternativu vyššího interiérového standardu může také nabídnout dvoupodlažní nástavba mezonetového typu, která nabízí mnohostranné prostorové řešení.

Zpracováno na základě podkladů Ing. akad. arch. Věry Suché

 

Autor:  Petr Zázvorka  

Zdroj:  časopis Stavebnictví  

[ Rekonstrukce bytových domů ]
 

 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

HITAN s.r.o.

Velkoobchodní prodej keramických dlažeb a obkladů.

AZ PLAST, s.r.o.

Výroba plastových plotů, bran, zábradlí, pergol a obkladů. Poskytování ...

VEOLIA VODA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s.

Vodárenská společnost, poskytuje služby spojené s úpravou a distribucí pitné ...

BETONOVÉ STAVBY - GROUP, s.r.o.

Výrobce termoizolačních tvárnic SUPER IZO a IZO PLUS, nosných beton. tvárnic ...

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2015 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.