Při výběru okenních profilů do pasivních domů nabízí společnost Inoutic řešení v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Eforte.
Okna jsou jednou z technicky nejnáročnějších konstrukcí obvodového pláště. Správně zvolená okna přímo ...
Nový Twinson Basic – v jednoduchosti je krása
Společnost Inoutic rozšiřuje nabídku kompozitního terasového systému Twinson. Nový Twinson Basic ...
Společnost SOLODOOR proto pro letošní rok připravila pro své zákazníky novinku, kterou dříve mohli vyrobit pouze truhláři u dveří z masivu: dveře SIMA se zapuštěnými rámečky prosklení.
Pryč jsou doby, kdy dveře v domě či bytě plnily pouze svou praktickou funkci a na jejich vzhled se ...

Rady mistra klempíře

4. 11. 2008

Vybíráme pro Vás dva zajímavé dotazy z internetové poradny Mistra klempíře společnosti Lindab.

Rady mistra klempíře - falcová krytina v Harrachově

Originální velikost  Rady mistra klempíře - falcová krytina v Harrachově

Zdroj:  LINDAB s.r.o.

Rady mistra klempíře - falcová krytina v Harrachově Rady mistra klempíře - barevně výrazná stavba s trapézovým plechem Rady mistra klempíře - trapézový plech v různých barvách Rady mistra klempíře - práce na střešních krytinách vyžaduje kvalifikované odborníky Rady mistra klempíře - práce na střešních krytinách vyžaduje kvalifikované odborníky

 

Mám vypracovanou studii RD s pultovou střechou o sklonu 8 stupňů. Půdorys je 13,5 x 7,5 m. Řeším jakou krytinu použít a zaujal mne Váš trapézový plech. Vidíte v tomto použití nějaký problém? Nebude krytina při dešti hlučná? A jak byste řešil čelo střechy? Okapový plech nebo závětrná lišta? Můžete mi poradit, kdo by mi navrhl ideální skladbu střechy za použití produktu Lindab?
Vzhledem k uvedenému sklonu nevidím v použití trapézového plechu žádný problém. Trapézové plechy mají různé výšky vln, které definují bezpečnost krytiny, vztaženo ke sklonu střechy. Pokud byste volil nižší profil, je třeba pojistit přeložení těsnící páskou. U profilu vyššího toto opatření není nutné. Co se týče skladby krytiny, je vhodné postupovat dle obecných pravidel pokládky plechové střešní krytiny. Skladba je přímo odvislá od prostorů, které zastřešuje. Pokud budeme hovořit o běžném obytném prostoru, je nezbytnou součástí skladby parotěsná zábrana, tepelná izolace, kvalitní difuzní fólie, větraná mezera, laťový rošt, krytina. Důraz kladu na tloušťku izolace a kvalitu difuzní fólie. Je ideální, když je krytina ochráněna před teplem z interiéru. Možné orosení v místě vyrovnání teplot je tak eliminováno na minimum. Difuzní fólie a parotěsná zábrana chrání tepelnou izolaci jako pomyslný sendvič. Při navlhnutí izolace ztrácí rapidně své vlastnosti. Hlučnost plechových krytin je obecně regulována právě tepelnou izolací a kompletní skladbou. Pokud do interiéru pronikají nějaké zvuky, pronikají zpravidla spíše přes střešní okna atd. Hluk však není na vyšší úrovni a komfort obývání nenarušuje. Co se týče zakončení okrajů střešních ploch, tvarují se lemovky ze stejného plechu na míru. Dle tl. laťování, vln krytiny atd. U okapu je krytina položena na okapnici a vlny jsou zajištěny větracím prvkem.

Druhý dotaz směřuje ke krytině Seamline. Zákaznice se ptá, zda může dostat krytinu Lindab Seamline nařezanou ze svitkového plechu dle potřebných rozměrů, nebo tak musí učinit až na stavbě?
Krytinu je možné nařezat předem ze svitkového plechu včetně připravených otevřených drážek. Tento postup je zejména vhodný u rozměrově pravidelných střech s jedním rozměrem, u kterých máme jistotu, že nebude třeba připravit další kusy na stavbě. Uvedený postup však předpokládá, že připravená krytina se již nedá stočit do podoby svitku (postavené drážky) a musí se přepravovat v příslušně dlouhém tvaru. Nespornou výhodou je naproti tomu fakt, že na stavbě je třeba pouze zavíračky falců, a tu je na rozdíl od stavěčky falců možné přepravovat osobním automobilem.

 

Odpovídá:
Štěpán Lášek, produktový manažer Seamline, Lindab CZ
stepan.lasek@lindab.com

 

Zdroj:  LINDAB s.r.o.  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

UZIN, spol. s r.o.

Prodej výrobků na přípravu podkladů podlah, podkladových lepidel a ...

MOAD - Darja Štursová, Ondřej Kafka

Zpracování návrhů rodinného domu, bytového a kancelářského interiéru nebo ...

Mendelova zemědělská a lesnická ...

Výrobce dřevěných střešních konstrukcí pro rodinné a bytové domy, výrobní, ...

TP EUROokna s.r.o.

Český výrobce dřevěných eurooken, vchodových, balkonových a terasových ...

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2015 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.