Při výběru okenních profilů do pasivních domů nabízí společnost Inoutic řešení v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Eforte.
Okna jsou jednou z technicky nejnáročnějších konstrukcí obvodového pláště. Správně zvolená okna přímo ...
Nový Twinson Basic – v jednoduchosti je krása
Společnost Inoutic rozšiřuje nabídku kompozitního terasového systému Twinson. Nový Twinson Basic ...
Společnost SOLODOOR proto pro letošní rok připravila pro své zákazníky novinku, kterou dříve mohli vyrobit pouze truhláři u dveří z masivu: dveře SIMA se zapuštěnými rámečky prosklení.
Pryč jsou doby, kdy dveře v domě či bytě plnily pouze svou praktickou funkci a na jejich vzhled se ...

Projekt KOTI Victoria: bezbariérové i startovací bydlení

19. 3. 2012

Společnost YIT Stavo zahajuje výstavbu dalšího svého pražského projektu - KOTI Victoria. Komorním projektem s pouhými pětadvaceti bytovými jednotkami reaguje na nedostatečnou nabídku bezbariérového bydlení na českém trhu. Záměrem developera je rovněž vyplnit mezeru v segmentu tzv. startovacího bydlení.

Projekt KOTI Victoria: bezbariérové i startovací bydlení

Originální velikost  Projekt KOTI Victoria: bezbariérové i startovací bydlení

Zdroj:  YIT Stavo

 

KOTI Victoria vychází stejně jako předchozí projekty společnosti YIT Stavo ze zásad kvalitního finského bydlení. Důraz je kladen na přírodní materiály, propracované dispozice a šetrnost k životnímu prostředí. Projekt se však klasické rezidenční výstavbě vymyká i svým pojetím. „Na pražském trhu je nepřeberné množství nových bytů a domů v rozličných cenových relacích. Co však zcela chybí je nové a kvalitní bydlení pro handicapované spoluobčany. Velké mezery jsou rovněž v nabídce tzv. startovacího bydlení. Rozhodli jsme se na tuto situaci reagovat a oba typy bydlení spojit dohromady v projektu KOTI Victoria,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.


Vybrané byty je proto možné na základě požadavku klienta zdarma dovybavit a upravit např. pro vozíčkáře. Ačkoliv jde o standardní bytový dům, bylo již v návrzích počítáno s potřebným prostorem v koupelnách i dalších místnostech tak, aby mohly být v případě přání zákazníka jednoduše upraveny a dovybaveny. Bezbariérový bude rovněž vjezd do objektu přímo z chodníku. Mladým lidem, kteří hledají své první bydlení zase vychází developer vstříc velikostmi a dispozicemi bytů, které nabízí.

Všech pětadvacet plánovaných jednotek bude rozměrově spíše menších, v oblíbených dispozicích od 1+kk po 3+kk. Většina však v nejžádanější kategorii 2+kk. Velikosti bytů začínají na 37 m², největší mají 76 m². Samozřejmostí je možnost spojení bytů a úprav dispozice dle přání klienta, mohou tedy vzniknout i byty 4+kk. Bytový dům má čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží. Byty s balkony a arkýři jsou situovány do druhého až čtvrtého podlaží. V podzemí a v prvním patře budou společné a technické prostory a krytá parkovací stání - počítáno je i s místy pro parkování návštěv. Projektové řešení vypracovala společnost Průmstav, která je zároveň generálním dodavatelem stavby. Výstavba byla zahájena v únoru letošního roku, dokončena by měla být ještě letos v prosinci.

Projekt KOTI Victoria vyrůstá na rozhraní Malešic a Žižkova, v katastrálním území městské části Prahy 3, v ulici U Staré cihelny. Lokalita je známá svou dobrou dopravní dostupností, řadou služeb a veškerou občanskou vybaveností. V blízkosti projektu jsou mateřské, základní i střední školy. Nedaleko je rovněž pošta, obchody a dvě zdravotní střediska. Nechybí ani parky - Malešický a Židovské pece. 
 
 

Zdroj:  YIT Stavo  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

TECH TRADING, spol. s r.o.

Dodávky a montáž krbů, krbových vložek a krbových kamen.

BMB, spol. s r.o.

Vyrábí ložnicový nábytek z masivu olše, břízy a buku. Postele z ...

Cestné a stavebné mechanizmy Tisovec a.s.

Výroba stavebních strojů a terénního vozidla SCOT-TRAC 2000R.

ARSIEN a.s.

Hutní materiál - profilová ocel, tyčová a plochá ocel, plechy válcované za ...

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2015 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.