Svetelnyradce.cz poradí s osvětlením domácnosti, kanceláře i provozovny
Správné osvětlení do interiéru je důležité. Šetří naše oči, je praktickým doplňkem, vytváří atmosféru ...
SOLODOOR - dveře Vertigo
Při výběru dveří dbáme na jejich funkčnost a bezpečnost. V současnosti se díky široké nabídce tvarů a ...
Bazény nové generace ALBISTONE G2
Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o ...

Projekt KOTI Victoria: bezbariérové i startovací bydlení

19. 3. 2012

Společnost YIT Stavo zahajuje výstavbu dalšího svého pražského projektu - KOTI Victoria. Komorním projektem s pouhými pětadvaceti bytovými jednotkami reaguje na nedostatečnou nabídku bezbariérového bydlení na českém trhu. Záměrem developera je rovněž vyplnit mezeru v segmentu tzv. startovacího bydlení.

Projekt KOTI Victoria: bezbariérové i startovací bydlení

Originální velikost  Projekt KOTI Victoria: bezbariérové i startovací bydlení

Zdroj:  YIT Stavo

 

KOTI Victoria vychází stejně jako předchozí projekty společnosti YIT Stavo ze zásad kvalitního finského bydlení. Důraz je kladen na přírodní materiály, propracované dispozice a šetrnost k životnímu prostředí. Projekt se však klasické rezidenční výstavbě vymyká i svým pojetím. „Na pražském trhu je nepřeberné množství nových bytů a domů v rozličných cenových relacích. Co však zcela chybí je nové a kvalitní bydlení pro handicapované spoluobčany. Velké mezery jsou rovněž v nabídce tzv. startovacího bydlení. Rozhodli jsme se na tuto situaci reagovat a oba typy bydlení spojit dohromady v projektu KOTI Victoria,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.


Vybrané byty je proto možné na základě požadavku klienta zdarma dovybavit a upravit např. pro vozíčkáře. Ačkoliv jde o standardní bytový dům, bylo již v návrzích počítáno s potřebným prostorem v koupelnách i dalších místnostech tak, aby mohly být v případě přání zákazníka jednoduše upraveny a dovybaveny. Bezbariérový bude rovněž vjezd do objektu přímo z chodníku. Mladým lidem, kteří hledají své první bydlení zase vychází developer vstříc velikostmi a dispozicemi bytů, které nabízí.

Všech pětadvacet plánovaných jednotek bude rozměrově spíše menších, v oblíbených dispozicích od 1+kk po 3+kk. Většina však v nejžádanější kategorii 2+kk. Velikosti bytů začínají na 37 m², největší mají 76 m². Samozřejmostí je možnost spojení bytů a úprav dispozice dle přání klienta, mohou tedy vzniknout i byty 4+kk. Bytový dům má čtyři nadzemní a jedno podzemní podlaží. Byty s balkony a arkýři jsou situovány do druhého až čtvrtého podlaží. V podzemí a v prvním patře budou společné a technické prostory a krytá parkovací stání - počítáno je i s místy pro parkování návštěv. Projektové řešení vypracovala společnost Průmstav, která je zároveň generálním dodavatelem stavby. Výstavba byla zahájena v únoru letošního roku, dokončena by měla být ještě letos v prosinci.

Projekt KOTI Victoria vyrůstá na rozhraní Malešic a Žižkova, v katastrálním území městské části Prahy 3, v ulici U Staré cihelny. Lokalita je známá svou dobrou dopravní dostupností, řadou služeb a veškerou občanskou vybaveností. V blízkosti projektu jsou mateřské, základní i střední školy. Nedaleko je rovněž pošta, obchody a dvě zdravotní střediska. Nechybí ani parky - Malešický a Židovské pece. 
 
 

Zdroj:  YIT Stavo


 
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2017 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.