4stav.cz
[ články ]   [ katalog ]
Svátek má: Bartoloměj Středa 24. 8. 2016  00:00:00
Ekologická elastická podlaha Wineo PURLINE 1000, dekor Calistoga Cream, prodává KPP
Vyrobeny jsou z bio-polyuretanu a dalších přírodních a obnovitelných surovin bez chloru ...
Schüco CZ  - Při vnějším pohledu je větrací štěrbina velmi těžko rozpoznatelná, čímž okno poskytuje v podstatě benefity zavřeného okna, dokonce i ve třídě odolnosti proti vloupání RC 2.
Německá společnost Schüco představila nové kování pro plastová okna. Schüco VarioTec Air přináší ...
Odtoky Advatix: Patentovaná konstrukce umožňuje zvláště nízkou vestavenou výšku, při současně vysokém odtokovém výkonu a spolehlivé ochraně před obtěžujícími zápachy z kanalizace
VIEGA ví jak na to – nízký, nepropustný pro zápach a snadno čistitelný. Sprchy v úrovni podlahy jsou ...

PRO100 software pro výrobu a vizualizaci nábytku a interiéru – verze 5

20. 3. 2011

Jednoduchý a intuitivní, ne tak složitý na ovládání jako programy CAD/CAM, umožňuje však rychlé navrhování nábytkových konstrukcí a celých interiérů s výslednou 3D vizualizací. Výstupem pro výrobu může být např. přesný kusovník, výrobní výkresy či nářezový plán.

Vizualizace interiéru vyrovná programem PRO100

Originální velikost  Vizualizace interiéru vyrovná programem PRO100

Zdroj:  Ecru Software

Vizualizace interiéru vyrovná programem PRO100 Program PRO100 je plně kompatibilní se všemi operačními systémy Windows Program PRO100 je plně kompatibilní se všemi operačními systémy Windows

 

Řeč je o programu PRO100 firmy Ecru Software, určeném především pro  zakázkové výrobce nábytku, prodejce nábytku a truhlářské firmy. Na tuzemském trhu je prodáván již od roku 2003  a k dnešnímu dni firma registruje tisíce  prodaných licencí. O jeho uživatelské jednoduchosti svědčí např. fakt, že i když prodejce softwaru nabízí bezplatné zaškolení, není tato služba takřka vůbec využívána.

Program PRO100 je plně kompatibilní se všemi operačními systémy Windows (včetně Win 7). Navrhování se provádí intuitivně - sestavováním nábytkových modulů z jednotlivých dílců a komponentů přímo v 3D prostředí. Virtuální prostor může být zobrazen v šesti různých pohledech a v perspektivě. Pro navrhování můžeme využít již hotové moduly a komponenty z bohatě zásobené knihovny, které lze dle potřeby modifikovat a vytvářet tak vlastní výrobkové řady, nebo můžeme snadno vytvářet vlastní atypické prvky dle individuálních požadavků zákazníka.

Při individuálním projektování pracujeme s již hotovým objektem - deskou, kterou si jedním kliknutím umístíme na libovolnou stěnu či podlahu virtuální místnosti. Desky se chovají jako reálný materiál, takže je lze dorazit těsně k sobě, aniž by došlo k jejich vzájemnému průniku. Vlastnosti desky (rozměry, tvar a dezén) můžeme spolu s jejím názvem nadefinovat předem a kdykoliv během práce je můžeme změnit. A to buď parametricky, tzn. zadáním přesných údajů k příslušným parametrům, anebo mechanicky, tj. tažením pomocí myši, přičemž se automaticky přizpůsobují všechny rozměrové údaje. Určité rozměry lze uzamknout, aby se při následných změnách tvaru a velikosti sestavy neměnily. Tloušťka materiálu se uzamyká automaticky.

K vytváření nepravidelných tvarů (lichoběžníky, mnohoúhelníky, ovály, oblouky aj.) slouží tvarový editor, který zobrazuje kótování dílce včetně hodnot úhlů a poloměrů oblouků. Dezén a barvu objektu změníme jednoduchým přetažením myší vybraného materiálu z knihovny nebo hromadnou záměnou jedné barvy či textury za jinou. Knihovna obsahuje aktuální nabídku dezénů předních dodavatelů laminovaných desek na trhu a je průběžně aktualizována. Mohou být použity i jiné dezény, nafocené nebo stažené z internetu. Sestavený nábytek lze vybavit dalšími doplňky z knihovny, jako jsou  úchytky, nožičky, drátěné programy, svítidla, kuchyňské spotřebiče apod.

Pro výrobu je možné vytisknout kótované technické nákresy. Samozřejmostí je přesný kusovník, výpočet spotřeby materiálů nebo cenová kalkulace pro zákazníka dle předem nadefinovaných jednotkových cen. Software rovněž spolupracuje s modulem pro optimalizaci nářezového plánu, který firma nabízí jako samostatný program.

Aktuální verze programu PRO100 obsahuje nový modul vizualizace, která je tak podstatně rychlejší a kvalitnější, než tomu bylo u dřívějších verzí. K dalším důležitým změnám patří zejména zavedení celé řady nových funkcí souvisejících s kvalitou a způsobem vykreslování vizualizace projektu: Zrcadlení s nastavitelnou intenzitou, možnost určení texturám (povrchům) míry odlesku, úprava úrovně anti-aliasingu, výška, směr, barva a intenzita přirozeného (slunečního) osvětlení, nastavení intenzity, svítivosti a také barvy jednotlivým zdrojům halogenového osvětlení, efekt fluorescence, efekt 3D mapování textur atd.

Výsledný fotorealistický návrh interiéru může zákazník dostat buď v tištěné podobě, anebo ve formě elektronického obrázku ve formátu JPG v nastaveném rozlišení a měřítku.

Kontakt:
Ecrusoftware
ul.Vranovská 102, 63800 Brno
tel./fax. 545 245 707
www.pro100.eu
cz@pro100.eu

odkaz ke stažení demo-verze:
http://cz.pro100.eu/demo-verze

 

Zdroj:  Ecru Software  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

INTEA SERVICE s.r.o.

Maloobchod a velkoobchod stolařským materiálem.

GreenMech, s.r.o.

Štěpkovače a drtiče zeleného odpadu. Štěpkovače využívají patentově chráněný ...

COMFOR STORES a.s.

Váš specialista na počítače, internet a digitální svět.

OMNIKA, spol. s r.o.

Tradiční výrobce a dodavatel interiérové stínicí techniky - žaluzie, rolety, ...

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2016 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.