Univerzální nášlap Trapac® od HPI-CZ je vhodný pro pálené a betonové tašky, pro rekonstrukce střech i novostavby
I oblast bezpečnosti na střechách se vyvíjí. Novým mezníkem mezi bezpečnostními háky je univerzální ...
Třídílný balkonový set Fieldmann BELLA
Proč kvůli servírování oběda opouštět zahradu, když je venku právě tak krásně!? Stačí si pořídit ...
Výchozí situace: Funkčně zařízení koupelna, která má z dnešního pohledu ještě velký potenciál pro zlepšení.
Sanace koupelny je komplexní úkol. Projektant koupelen zde často nachází malé místnosti, nevýhodné ...

PREFA podpořila budoucnost řemesla

13. 4. 2017 | Přečteno: 364x

Na začátku března se sjely naděje klempířského řemesla do Stochova, aby si vzájemně porovnaly dovednosti v tomto oboru. Žáci 2. a 3. ročníků v oboru klempíř z pěti středních odborných učilišť se zúčastnili soutěže, jež každoročně pořádá Cech klempířů, pokrývačů a tesařů. Letošní 20. ročník opět materiálně podpořila společnost PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.

20. ročník klempířské soutěže učňů materiálně podpořila společnost PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.

Originální velikost  20. ročník klempířské soutěže učňů materiálně podpořila společnost PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.

Zdroj:  PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.

20. ročník klempířské soutěže učňů materiálně podpořila společnost PREFA Aluminiumprodukte s.r.o. 20. ročník klempířské soutěže učňů materiálně podpořila společnost PREFA Aluminiumprodukte s.r.o. 20. ročník klempířské soutěže učňů materiálně podpořila společnost PREFA Aluminiumprodukte s.r.o. 20. ročník klempířské soutěže učňů materiálně podpořila společnost PREFA Aluminiumprodukte s.r.o. Nejšikovnější učeň 20. ročníku klempířské soutěže učňů, kterou materiálně podpořila společnost PREFA Aluminiumprodukte s.r.o. Vítězný model 20. ročníku klempířské soutěže učňů, kterou materiálně podpořila společnost PREFA Aluminiumprodukte s.r.o. 20. ročník klempířské soutěže učňů, kterou materiálně podpořila společnost PREFA Aluminiumprodukte s.r.o., se konal ve Stochově

 

Na Kladensku ve Středních Čechách se ve dnech 1. - 3. 3. 2017 konalo v rámci klempířské soutěže učňů regionální kolo pro oblast Čechy. Záštitu nad akcí převzala hejtmanka kraje, Jaroslava Jermanová-Pokorná. V prostorách Střední školy služeb a řemesel Stochov si daly dostaveníčko dvojice z pražského, plzeňského, jihlavského a královéhradeckého učiliště. Mezi účastníky nemohli pochopitelně chybět loňští vítězové z domácí školy. Klání budoucích řemeslníků se skládalo z praktické a teoretické části. Teorie proběhla u počítačů v multimediální učebně, kde každý účastník musel odpovědět na 25 otázek. Ty byly náhodně vybrány počítačem ze souboru, který byl zpracován pro soutěže odborných dovedností.

Hlavní náplní odborné soutěže byla však praktická část. Ta zaplnila většinu času ze třídenního setkání. Za jeden a půl dne měly jednotlivé páry, soutěžící v prostorách dílen učiliště, pokrýt svůj model střechy. Maketa sedlové střechy obsahovala odvětrávaný hřeben a dva prostupy - komín a pultový arkýř. Protože to byla soutěž klempířů, byla zvolena drážkovaná krytina z hliníkového plechu, jenž stejně jako vloni dodala firma PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.

Pomyslný výstřel ze startovací pistole padl ve středu po obědě. V tu chvíli mistři odborného výcviku, jako doprovod soutěžních dvojic, předali svým žákům poslední rady a museli je ponechat o samotě s nepokrytým modelem. Pro trenéry byl připraven kulturní a společenský program. Naopak nablízku byla soutěžícím po celou dobu praktické části odborná porota. Pracovní postup, dodržování směrnic, funkčnost a v neposlední řadě celkový vzhled zhotoveného modelu přísně hodnotili její členové Jan Matějíček (Cech KPT), Roman Vaněk (PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.) a Vlastimil Bartoš (majitel klempířské firmy).

Domácí dvojice byla favoritem nejen na základě obhajoby loňského prvenství. Stochovská škola totiž nominovala do soutěže vítěze celostátního projektu České ručičky, jenž vyhlašuje Jihomoravský kraj s vybranými ministerstvy a má za úkol popularizovat učňovské školství. Tím je osmnáctiletý Jaroslav Borský. Společně s parťákem Michalem Tamchinou potvrdili prognózy a soutěž suverénně ovládli. Na průběh soutěže se přijeli podívat i přátelé z partnerské školy LBS Mistelbach v Dolním Rakousku.

Slavnostní vyhlášení výsledků odborných dovedností proběhlo v pátek dopoledne v obřadní síni na stochovském úřadě. První dvě nejúspěšnější družstva navíc postoupila do republikového finále s mezinárodní účastí, které se uskuteční v dubnu v Brně v rámci Stavebního veletrhu.

1. místo - Střední škola služeb a řemesel Stochov
2. místo - SOU a SOŠ Hradec Králové
3. místo - Střední odborné učiliště stavební Plzeň
4. místo - SOŠ stavební a zahradnická Praha 9 - Jarov
5. místo - Střední škola stavební Jihlava (soutěžící z důvodu onemocnění jednoho z nich nedokončili praktickou část).

 

Zdroj:  PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.


 
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2017 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.