4stav.cz
[ články ]   [ katalog ]
Svátek má: Filip Čtvrtek 26. 5. 2016  00:00:00
KÄHRS - kolekce Chevron, dub Chevron Dark Brown
Návrat k tradicím, klasickým vzorům a poctivé řemeslné práci je patrný u mnoha nově představovaných ...
SOLO – jednorázový gril
Vůně grilovaných pochoutek se během teplých podvečerů line z mnoha zahrad. Pokud také patříte mezi ...
Kratochvíl parket profi - laminátová podlaha 1FLOOR, kolekce ORIGINAL, dekor Grado
Laminátové podlahy jsou stálicí na trhu. Přestože jim již řadu let z hlediska užitných vlastností a ...

Podstřešní okapový systém

10. 2. 2010

Zcela nový systém odvodnění střechy vyvinula společnost KM Beta a.s.. Tento systém spočívá v odvedení dešťové vody pod střešní krytinu do vnitřních žlabů a svodů. Systém využívá novou odvodňovací tašku KMB Beta, která je součástí střešního systému KM Beta, a dále odvodňovací žlaby umístěné do prostoru mezi krytinou a pojistnou folií.

Podstřešní okapový systém společnosti KM Beta

Originální velikost  Podstřešní okapový systém společnosti KM Beta

Zdroj:  KM BETA a.s.

Podstřešní okapový systém společnosti KM Beta Podstřešní okapový systém společnosti KM Beta Podstřešní okapový systém společnosti KM Beta Podstřešní okapový systém společnosti KM Beta Podstřešní okapový systém společnosti KM Beta

 

Podstřešní okapový systém KM Beta se uplatní zejména při rekonstrukci panelových domů, kdy se při budování šikmých střešních nadstaveb využívají stávající střešní vpusti a tím odpadá dodatečné budování dešťových kanalizačních přípojek a svodů, které rekonstrukci značně prodražují.

Originální řešení systému spočívá v tom, že střechy z vnější strany nejsou opatřeny podokapními žlaby a svody. Voda se do skrytého okapového systému dostává skrz odvodňovací tašku, která je navržena tak, že v otvorech rovných odvodňovacích ploch jsou vsazeny speciální mřížky, které srážkovou vodu odvedou do žlabu pod krytinou a zachytí všechny hrubé nečistoty.

Problém krátké životnosti hydroizolací plochých střech, a to jak u rekonstrukcí panelových domů, tak při výstavbě nových bytových domů, je řešen šikmou střechou za použití tvrdých skládaných krytin. Střešní nástavba panelových domů se provádí pomocí vazníkových konstrukcí, které se kotví do atikových panelů nebo do stropní konstrukce posledního podlaží. Montáž střešních vazníků se provádí bez demontáže původní hydroizolace ploché střechy.

Tím se šetří náklady na přesun velkého množství starého a následně nového materiálu a uživatelé bytů nejsou vystaveni zvýšenému riziku zatečení do objektu při nepříznivém počasí během výměny pláště. I při účelném nevyužití podstřešních prostor šikmých panelových nástaveb získávají uživatelé při použití střešního systému KM Beta spolehlivější hydroizolaci s mnohem vyšší životností. Střecha zateplí poslední podlaží a v letních měsících odstíní sluneční záření a ušetří obyvatele podstřešních bytů úmorných veder.

Realizací nového podstřešního okapového systému KM Beta se získají další výhody:

1. Úspora nákladů při projektování a budování střešních svodů a ležatých kanalizačních
přípojek pro dešťovou vodu. Využijí se stávající střešní vpusti. Odpadá narušení terénních a zahradních úprav výkopovými pracemi a administrativní zatížení při vyřizování potřebných  formalit ve stavebním řízení, jako je například souhlas vlastníků pozemků sousedících s rekonstruovaným domem.
2. Řešení okapového systému pomocí podstřešních žlabů a vnitřních svodů je jednoduché a v kombinaci mědi nebo plastem téměř bezúdržbové
3. Odpadají náklady na čištění žlabů ve značných výškách
4. Skrytý okapový systém není v zimním období vystaven riziku poškození při sesuvu sněhu  jako je tomu u klasického podokapního systému
5. Skrytý podokapní systém řeší i problém nemožnosti k přístupu k podokapnímu žlabu, např.  na hranici souseda nebo ve velkých výškách

V současné době je pro investory takových rekonstrukcí velmi zajímavá i možnost získání státních dotací z programu  ZELENÁ ÚSPORÁM nebo NOVÝ PANEL.

 

Autor:  redakce  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

SEBAK spol. s r.o.

Čištění kanalizace, revize kanalizace TV kamerou, opravy kanalizace, ...

J.A.P. spol. s r.o.

Točitá a segmentová schodiště, stahovací schody, stavební pouzdra pro ...

STAVOPLAST KL spol. s r.o.

Výhradní dovozce strojů Menzi Muck do České republiky - mobilní kráčející ...

EUROSUN, a.s.

Výroba a montáž žaluzií a sítí proti hmyzu

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2016 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.