4stav.cz
[ články ]   [ katalog ]
Svátek má: František 3 4. 10. 2015  00:00:00
Při výběru okenních profilů do pasivních domů nabízí společnost Inoutic řešení v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Eforte.
Okna jsou jednou z technicky nejnáročnějších konstrukcí obvodového pláště. Správně zvolená okna přímo ...
Společnost SOLODOOR proto pro letošní rok připravila pro své zákazníky novinku, kterou dříve mohli vyrobit pouze truhláři u dveří z masivu: dveře SIMA se zapuštěnými rámečky prosklení.
Pryč jsou doby, kdy dveře v domě či bytě plnily pouze svou praktickou funkci a na jejich vzhled se ...
Inoutic - Twinson Terrace
Terasa je ryze praktická věc. V teplejších ročních obdobích se stává centrem rodinného dění a ...

PlanetSolar využívá pro první solárně poháněnou plavbu digitálního prototypování od Autodesku + VIDEO

24. 3. 2009

Autodesk, světový lídr v oblasti návrhového softwaru, oznamuje, že PlanetSolar, společnost se sídlem v Německu, realizuje projekt na zkonstruování solárního katamaránu, v rámci kterého poskytuje Autodesk technologii digitálního prototypování. Ta pomůže společnosti PlanetSolar solární katamarán rychle a úsporně navrhnout a postavit.

PlanetSolar využívá pro první solárně poháněnou plavbu kolem světa řešení digitálního prototypování od Autodesku

Originální velikost  PlanetSolar využívá pro první solárně poháněnou plavbu kolem světa řešení digitálního prototypování od Autodesku

Zdroj:  Autodesk

PlanetSolar využívá pro první solárně poháněnou plavbu kolem světa řešení digitálního prototypování od Autodesku PlanetSolar využívá pro první solárně poháněnou plavbu kolem světa řešení digitálního prototypování od Autodesku PlanetSolar využívá pro první solárně poháněnou plavbu kolem světa řešení digitálního prototypování od Autodesku PlanetSolar využívá pro první solárně poháněnou plavbu kolem světa řešení digitálního prototypování od Autodesku

 

Autodesk dodal konstruktérům firmy PlanetSolar produkty řešení digitálního prototypování Autodesk Inventor a Autodesk Alias, stejně tak jako softwarové nástroje AutoCAD Electrical a Autodesk Productstream, které pomohou digitálně navrhnout, vizualizovat a simulovat solární katamarán ještě před jeho výstavbou.

Projekt je nápadem Raphaela Domjana, prezidenta společnosti PlanetSolar, který bude plavidlo rovněž pilotovat. Prostřednictvím nejmodernějších technologií chce PlanetSolar demonstrovat potenciál obnovitelných zdrojů, jako je solární energie, a současně urychlit pokrok v oblasti hybridních a elektricky poháněných dopravních prostředků.

„Naše planeta si zaslouží lepší zacházení. Začali jsme se sami sebe ptát, jaké budou technologie zítřka, a zároveň jsme nabídli odpověď,“ vysvětluje Domjan. „Inženýři a vědci by měli být více motivováni k vývoji inovativních technologií, které inspirují lidi a ukazují, že dokážeme dosáhnout nemožného. Software od Autodesku umožňuje našim inženýrům provést rozsáhlé testování bez zbytečného plýtvání časem a materiálem na výstavbu nákladného fyzického prototypu.“

„Budování skutečného prototypu plavidla by bylo v rozporu s environmentální filozofií projektu,“ říká Robert “Buzz” Kross, senior viceprezident Manufacturing Industry Group ve společnosti Autodesk. „Náš návrhářský software pomáhá designérům zvolit optimální postup v klíčových bodech návrhu, konstrukce a výrobního procesu. Digitální prototypování pomocí řešení  Autodesk umožňuje konstruktérům vyvíjet produkty způsobem šetrným k životnímu prostředí a s minimem využitých zdrojů.“

Plavidlo bude vyrobeno firmou Knierim Yachtbau v německém městě Kiel. První solárně poháněná plavba kolem světa je naplánována na rok 2010 a uskutečnit by se měla podél rovníkové osy. Plavba, která bude dlouhá téměř 25 000 mil (více než 40 000 kilometrů) při průměrné rychlosti 10 uzlů, potrvá přibližně 120 dní a vytvoří několik nových světových rekordů. Zastávky jsou plánovány ve větších přístavech, kde se bude širší veřejnost moci seznámit s možností využití obnovitelných zdrojů a solární energie. Pro více informací navštivte www.planetsolar.org.Rozhovor s PlanetSolar a Knierim Yachtbau
  

 

Animace projektu PlanetSolar

 

Autor:  Milan Kunčák  

Zdroj:  Autodesk  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

TONDACH Česká republika s.r.o.

Výrobce pravé pálené střešní krytiny a zdicích materiálů.

NEWAG spol. s r.o.

Dovozce centrálních vysavačů HUSKY, DUOVAC a DISAN pro RD, penziony, hotely.

RWE - JMP

Váš dodavatel zemního plynu a elektrické energie.

JN Interier Morava, s.r.o.

Kuchyně na míru.

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2015 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.