Svetelnyradce.cz poradí s osvětlením domácnosti, kanceláře i provozovny
Správné osvětlení do interiéru je důležité. Šetří naše oči, je praktickým doplňkem, vytváří atmosféru ...
SOLODOOR - dveře Vertigo
Při výběru dveří dbáme na jejich funkčnost a bezpečnost. V současnosti se díky široké nabídce tvarů a ...
Bazény nové generace ALBISTONE G2
Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o ...

Nový trend: Roste zájem o větší byty

11. 6. 2012

Zatímco v uplynulých letech šly u developerů nejvíce na odbyt malé byty v dispozicích 1+kk a 2+kk, loni se začal trend pomalu obracet. Letošní rok naplno ukazuje, že poptávka po větších bytech neustále roste. Velké byty navíc často na přání klientů vznikají spojením dvou původně menších jednotek. To se potvrdilo například i v čerstvě dokončeném projektu KOTI Hájek společnosti YIT Stavo.

Bytový dům KOTI Hájek

Originální velikost  Bytový dům KOTI Hájek

Zdroj:  YIT Stavo

 

„S požadavkem na spojení menších bytů do větších se u projektu KOTI Hájek setkáváme poměrně často. Klienti nejčastěji chtějí byt pro rodinu, tedy s více místnostmi, tak aby každé z dětí mohlo mít vlastní pokoj. Výhodou sloučení dvou bytů je také získání prostoru pro více koupelen a technických místností na uložení sezónních věcí či k využití jako šaten. Nezanedbatelným důvodem je i více soukromí, které je velmi potřebné zejména v budoucnu, až budou děti starší - jednotky lze později opět oddělit,“ vysvětluje důvody spojování bytů Dana Bartoňová, obchodní a marketingová ředitelka společnosti YIT Stavo. Sloučení bytů, jejich zvětšení či změny dispozice nabízí svým klientům YIT Stavo zdarma. 


V projektu KOTI Hájek je celkem 31 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech od 36 m² až do 110 m². Ke každému bytu v dispozicí 2+kk až 4+kk náleží balkon nebo předzahrádka, byty 1+kk mají velká francouzská okna. Podle finských tradic je rovněž několik jednotek vybaveno saunou. Autorem projektu, který je již z více než poloviny vyprodán, je ateliér Consilium ai. Výstavba byla zahájena v dubnu loňského roku, projekt je nyní dokončen, zkolaudován a v létě se začnou stěhovat noví obyvatelé.

KOTI Hájek byl navržen tak, aby byl maximálně šetrný k životnímu prostředí a zároveň přinášel ekonomické výhody pro své obyvatele. Ty zajistí nejen kvalitní izolace, ale zejména 20 solárních kolektorů umístěných na střeše domu, které výrazně snižují náklady na ohřev teplé užitkové vody. Úsporný bytový dům získal Průkaz energetické náročnosti budovy B. „Stále více zájemců se dotazuje na provozní náklady a úspory při bydlení v nízkoenergetickém domě. Nechali jsme odbornou firmu spočítat a porovnat výdaje na vytápění a ohřev vody v bytě z našeho projektu KOTI Hájek a v panelovém domě postaveném před rokem 1980. Výsledkem je, že v panelovém bytě o 44 m2 obyvatelé ročně zaplatí 17.656 Kč a v novém bytě o velikosti 48 m2 v KOTI Hájek pouze 6.101 Kč. Roční úspora tak činí téměř 12.000 Kč a z rodinného rozpočtu domácnost vydá o celých 963 korun měsíčně méně,“ popisuje na konkrétním příkladu Dana Bartoňová.

Bytový dům KOTI Hájek vyrůstá v městské části Praha 11. Lokalita je charakteristická kvalitní občanskou vybaveností, dobrou dopravní dostupností centra Prahy i množstvím zeleně v okolí. V blízkosti projektu nechybí mateřská, základní ani několik středních škol. Nedaleko je rovněž pošta, množství obchodů a supermarketů včetně nákupního centra Chodov s více než 200 obchody, restauracemi a fitness. Lokalita nabízí mnoho možností volnočasových aktivit: V blízkosti se nachází rovněž hostivařská přehrada a lesopark, který má rozlohu více než 400 hektarů.

Na podporu prodeje nabízí developer do 30.6.2012 akční slevu 5 % při koupi bytu a zároveň poukaz pro dvě osoby na týdenní pobyt u moře all inclusive podle vlastního výběru od CK EXIM tours.
 
 

Zdroj:  YIT Stavo


 
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2017 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.