KPP - Vinylová podlaha Wineo, kolekce 600 stone XL, dekor Brooklyn Night
O podlahách z vinylu již bylo řečeno mnohé. Nabídka se neustále rozšiřuje, přitom uváděné benefity ...
HS Flamingo - luxusní krbová kamna Flamingo DELUXE
Plánujete pořídit si domů nebo na chalupu krbová kamna? Ještě dřív, než se zahledíte do katalogů ...
AQUALAND MORAVIA má prosklenou hliníkovou fasádu Schüco
Referenční objekty s okenními, dveřními a fasádními systémy Schüco jdou celosvětově napříč privátní a ...

Nově otevřený Hotel Monínec: další důvod proč by vám tato dosud méně známá lokalita neměla uniknout

2. 8. 2012

Sportovně-relaxační centrum Monínec na Javorové skále, které je umístěno necelých 70 km jižně od Prahy, v posledních dvou letech výrazně vstoupilo do povědomí široké veřejnosti. Důvodem byly zejména investice do lanovky a infrastruktury týkající se sjezdového lyžování. V červnu 2012 přibývá další důvod, proč tuto krásnou lokalitu navštívit – nový hotel, Hotel Monínec. Tento tříhvězdičkový hotel nabízí komfortní moderní ubytování pro osmdesát čtyři hostů, kvalitní wellness zázemí, kde hosté mohou využít bazén s vířivkou, saunu, tělocvičnu či různé masáže, restauraci pro 100 hostů a také konferenční zázemí.

Nově otevřený Hotel Monínec

Originální velikost  Nově otevřený Hotel Monínec

Zdroj:  redakce

 

 Hosté si mohou vybírat ze standardních pokojů nebo pokojů s vyhlídkou, část z nich doplněných o terasu. Odtud si mohou hosté plně vychutnat jedinečnou krajinnou scenérii České Sibiře a Jistebnické vrchoviny. Tento nádherný výhled lze obdivovat také z terasy hotelové restaurace či z wellness a relaxační zóny. Právě kvalitní ubytování, wellness služby, společně s vysokým standardem stravování a zázemím pro konference v této lokalitě doposud chyběly. 


„Jsme rádi, že se nám podařilo tuto krásnou lokalitu a stále se rozvijící sportovní a relaxační centrum rozšířit také o kvalitní hotel,“ říká ředitel hotelu Jaroslav Krejčí. „Mám také velkou radost z konečného výsledku, stavba přirozeně zapadá do terénu, velmi esteticky působí exteriéry s dřevěnými palubkovými obklady natřenými ořechovou lazurou. Ing. arch. Daniel Smitka společně s projektanty myslel také na praktický ohled stavby, a proto je objekt celkově řešen tak, aby měl co nejnižší provozní náklady. Vytápění je například zajištěno tepelnými čerpadly voda-vzduch, pro splachování se využívá dešťová voda,“ dodává Jaroslav Krejčí.

Propojovacím prvkem interiéru je kamenný obklad typ Quarzite mix, který je tónován hnědým přírodním nátěrem. Interiéry pokojů jsou řešeny v kombinaci ořech baltimore a lamino v barvě cappuccino, opět vše v příjemných zemitých barvách. Velice útulný je také bazén, který je obložen keramickým obkladem v modrobílé kombinaci, vířivka je pak designována keramickou mozaikou v barevné kombinaci světle modrá a tmavě modrá. Hosté v této zóně mohou využít také tělocvičnu, různé masáže a relaxační zónu s výhledem do krajiny.

Široká nabídka aktivit přímo u hotelu a v blízkém okolí
V bezprostřední blízkosti hotelu mohou zájemci využít venkovní krb pro letní grilování, zahrát si tenis nebo volejbal. Při příjemných letních teplotách je k dispozici venkovní bazén. Tím ale možnosti sportovně-relaxačního centra nekončí. Areál nabízí lukostřelbu, horské koloběžky, travní lyžování, nebo trampolíny. Nechybí ani adrenalinové atrakce jako tubing, jehož podstatou je jízda po kartáčové dráze na speciálních gumách. V lanovém centru jsou připraveny trasy různých obtížností pro prověření stability a schopnosti pohybovat se ve výškách. Pro milovníky snowboardingu čeká obdobný sport v letní variantě pod názvem mountainboard, kdy se svah sjíždí na prkně opatřeném kolečky. Další z adrenalinových zážitků poskytne bikepark. Cyklotrasy jsou navržené a postavené tak, aby poskytly zábavné svezení jak zkušeným, tak začínajícím jezdcům. Potřebné sportovní vybavení je připraveno k zapůjčení v tamním Sportcentru.  

Pokud hoteloví hosté zatouží po dalším zpestření, mohou využít sportovní vyžití v nejbližším okolí. Golfové radovánky umožňuje nedaleký areál Čertovo břemeno, okolí z ptačí perspektivy mohou hosté poznat také prostřednictvím tandemového paraglidingu u Jistebnice. Cestu zpět do dětství pomůže najít moderní „hra na vojáky“ v podobě paintballu v Nových Dvorech. Projet se krásnou krajinou Jistebnické vrchoviny na koňském hřbetu a zažít tak romantický den umožňuje farma Diagonála Y v Cunkově.  Ani zapálení rybáři zde nepřijdou zkrátka. Na ně čeká vysněný úlovek ve sportovním rybníku ve Vrchoticích. Region potěší i cyklisty, pro které je připraveno osm cyklotras. Pro poznání místních zřícenin, menhirů nebo vzdálenějších turisticky zajímavých míst stačí nasednout na kolo a šlápnout do pedálů. Trasa „Lanovkou za Bizony“ je lehké obtížnosti a svými 7 km je ideální i pro menší děti. Zdatnější cyklisté se dostanou i do 42 km vzdáleného Tábora Jana Žižky. Raritou hodnou návštěvy je také místní poštovní úřad Česká poštovna, který sem byl přestěhován ze Sněžky v roce 2009. K tomuto zajímavému cíli se lze dostat příjemnou procházkou z horní stanice lanové dráhy. 

www.moninec.cz
 
 

Zdroj:  redakce  


 
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2016 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.