Při výběru okenních profilů do pasivních domů nabízí společnost Inoutic řešení v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Eforte.
Okna jsou jednou z technicky nejnáročnějších konstrukcí obvodového pláště. Správně zvolená okna přímo ...
Nový Twinson Basic – v jednoduchosti je krása
Společnost Inoutic rozšiřuje nabídku kompozitního terasového systému Twinson. Nový Twinson Basic ...
Společnost SOLODOOR proto pro letošní rok připravila pro své zákazníky novinku, kterou dříve mohli vyrobit pouze truhláři u dveří z masivu: dveře SIMA se zapuštěnými rámečky prosklení.
Pryč jsou doby, kdy dveře v domě či bytě plnily pouze svou praktickou funkci a na jejich vzhled se ...

Ne každý kompozitní materiál je Twinson

16. 6. 2011

Kompozitní materiál Twinson oceňují uživatelé teras, zahradních cestiček, plotů a dalších konstrukcí v exteriéru pro jeho odolnost, nenáročnou údržbu, vysokou životnost a přirozený vzhled. Materiál, který v sobě spojuje krásu a dotek dřeva s odolností plastu, získává stále větší oblibu. Trh však zaplavilo množství nekvalitních napodobenin, které namísto očekávaných vlastností přinášejí zvýšené investice a starosti s opravou.

Twinson O-Terrace zaručí, že vaše terase zůstane nezměněná po dlouhou dobu

Originální velikost  Twinson O-Terrace zaručí, že vaše terase zůstane nezměněná po dlouhou dobu

Zdroj:  Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.

Twinson O-Terrace zaručí, že vaše terase zůstane nezměněná po dlouhou dobu Twinson O-Terrace na terasy je odolný, šetří životní prostředí a stylově doplní vzhled celého vašeho domu Twinson O-Terrace na terasy je odolný, šetří životní prostředí a stylově doplní vzhled celého vašeho domu Twinson O-Terrace na terasy je odolný, šetří životní prostředí a stylově doplní vzhled celého vašeho domu Twinson O-Terrace na terasy je odolný, šetří životní prostředí a stylově doplní vzhled celého vašeho domu

 

Nabídka kompozitních materiálů pro pochozí plochy na našem trhu je velmi široká. Oblíbili jsme si kvalitní materiály s jednoduchou údržbou, atraktivním vzhledem a vysokou odolností od osvědčených výrobců. Vedle prvotřídních materiálů, jako je například Twinson, se však stále častěji nabízejí levnější a už na první pohled méně kvalitní alternativy. Při konstrukcích do exteriéru třeba velmi pečlivě zvažovat výběr vhodného kompozitního materiálu. Nízká cena je bez výjimky varováním před nedostatečnými kvalitativními parametry materiálu a hrozícími problémy. Před koupí se třeba vždy zeptat na životnost a délku záruky na materiál. Deceuninck ručí za vysokou tvarovou stálost a pevnost materiálu Twinson během celé životnosti, nezvykle dlouhou zárukou až 25 let.

Sledujte kvalitativní parametry
Pokud si chcete vybrat správně, musíte se nejprve dobře dívat a porovnávat. Kompozitní materiály vznikají z dřevěné moučky, jemných pilin či celulózovém kaše (ta se může získávat například z rýžových nebo jiných slupek), které se smíchají s plastem. Vhodný poměr dřeva a plastu v kvalitních kompozitních materiálech je kolem 50% dřeva a 50% plastu. Přesně tento poměr obsahuje
kompozitní materiál Twinson. Terasa proto působí přirozeným dojmem přírodního dřeva a evokuje dotek dřeva. Pokud je obsah dřevěné složky desky nižší než 50%, materiál vstoupí nepřirozený "levný" plastový vzhled.

Kvalita má svou cenu
Plastová složka, chrání konstrukci z kompozitního materiálu před rozkladný působením chemicky upravované vody, vysoké provozní zátěži způsobené chůzí, ale i před vznikem plísní.
Plastovou složku Twinsonu tvoří polyvinylchlorid (PVC), který se podepisuje pod jeho vynikající odolnost a další znamenité funkční vlastnosti. Díky této příměsi nabízí Twinson i široký výběr barevných možností.
Twinson je dostupný v osmi odstínech, což je nejširší nabídka barev na trhu.

Jiné používaná polymery (PP, HDPEj aj.) jsou měkčí. Proto se výsledný materiál vydrolí, je méně pevný a odolný proti nárazu či poškrábání.
Venkovní prostředí je vystaveno působení klimatických podmínek a dokonale prověří odolnost materiálu již po první sezóně. Twinson je vyroben tak, aby bezproblémově odolával dešti, větru, mrazu, slunci a prudkým změnám teplot. Levné kompozitní materiály jsou pro svůj nedostatečně kvalitní materiálový základ zranitelné, a proto představují řešení pouze na pár sezón.

Požadujte certifikát
Každý prodejce kompozitních teras upozorňuje na vlastnosti materiálu, jako jsou odolnost proti vodě, ohni, nárazu, hygienická nezávadnost, ekologičnost a podobně. Avšak pouze málokterý prodejce je schopen tyto argumenty doložit patřičným certifikátem. Twinson dokladuje všechny vlastnosti získanými certifikáty a hygienickými atesty, získal několik mezinárodně uznávaných značek jakosti, je oprávněn používat
ekologickou značku PEFC a v belgických laboratořích prošel testováním proti smyku, mechanické odolnosti a trvanlivosti, která umožňuje poskytnout zákazníkům garanci na materiálové vlastnosti 25 let.

Systémová řešení pro dlouhou životnost
V případě terasy, balkonu nebo fasádního venkovního obkladu má montážní systém zásadní význam z hlediska životnosti. Konstrukce z kompozitního materiálu bude působit jako kompaktní celek, pouze pokud budou desky montovány na kvalitní instalační systém, který dbá i na řešení detailů. Deceuninck patří mezi přední inovátory v této oblasti. Kromě několika variant uzavření skladby z desek
Twinson O-Terrace+ umožňuje i pohodlnou instalaci systémem pero-drážka, který neumožní propadnout drobným předmětem. Tvarová stálost desek Twinson v kombinaci s důmyslně vyřešeným umístěním dilatačních spár mají za následek stabilitu a dlouhou životnost konstrukce. Levnější materiály se působením vlhkosti nebo tepla začnou kroutit, vyskakovat ze spojek nebo dokonce praskat. Nekvalitní materiály nejsou ani odolné proti mrazu. Může se lehce stát, že když na ně v zimě šlápnete, mohou vám doslova praskat pod nohama.

Systémy z kompozitního materiálu Twinson se jako jediné na našem trhu instalují na hliníkové podkladové profily. Jsou sice o něco dražší než běžné profily z plastu, vyznačují se však lepší nosností a lze je proto instalovat s rozpětím až 60 cm. Na zhotovení terasy se jejich spotřebuje menší počet než v případě podkladových profilů z plastu a dřeva, což znamená úsporu. Výrobci, kteří chtějí zákazníka nalákat na nízkou cenu systému nabízejí dřevěné podkladové profily, které jsou nejméně vhodné pro konstrukci terasy z kompozitních materiálů. Bez dostatečné a časově náročné údržby se na nich projeví neduhy dřeva - budou hnít, deformovat se a pod. Bez průběžné péče, je možné, že budete muset kompletně vyměnit dřevěný podkladový profil pod terasou z kompozitních materiálů již po pěti letech.

Nezapomínejte na životní prostředí
Jednou z nejdůležitějších ekologických výhod kvalitních kompozitních materiálů je jejich 100% recyklovatelnost, která umožňuje využít materiál nanovo bez ztráty kvality. Twinson je navíc jediný z kompozitních výrobků na trhu, který získal mezinárodně uznávanou certifikaci PEFC. Tato certifikace zaručuje, že počet vytěžených stromů v lese certifikovaném organizací PEFC nepřekročí počet znovu vysazených stromů. Mezinárodní nezisková organizace PEFC důkladně sleduje všechny kroky výrobního procesu, od stromu až po konečný výrobek. Certifikaci uděluje pouze těm materiálům, které podporují zachování biodiverzity. Společnost Deceuninck je hrdá na to, že díky důkladné pozornosti, kterou věnuje udržitelnosti výroby, získaly všechny inovativní produkty založené na technologii Twinson certifikát PEFC.

Deceuninck doporučuje terasu
Twinson O-Terrace+:
  • vzniká vyváženým poměrem borovicového dřeva a PVC (50% a 50%)
  • 25 letá záruka na materiál
  • masivní a pevné terasové desky jsou vhodné pro použití na větších plochách zatěžovaných provozem
  • osm barevných odstínů terasových desek
  • protiskluzová povrchová úprava pro použití v okolí bazénů a vodních ploch
  • nenáročná údržba vysokotlakým čističem bez olejování a impregnace
  • snadná instalace
  • možnost opravy jediné desky bez náročné demontáže celé terasy
  • nosný hliníkový profil umožňuje umístit konstrukci z kompozitního materiálu i na nezpevněné povrchy
 
Další informace najdete na www.inoutic.cz
 

Zdroj:  Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.  

[ líbí se nám ]

Terasy budoucnosti z kompozitu Twinson

Využijte výhody revolučního kompozitu Twinson, který vhodně kombinuje výjimečné vlastnosti PVC a pravého dřeva! Vysoká pevnost, dlouhá životnost a nenáročná údržba dělají z Twinsonu ideální materiál pro venkovní terasy a obklady budov. Pouze u Inoutic / Deceuninck!


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

Reuver Press, s.r.o.

Časopis Agri Trader - nabídka zemědělské, stavební, lesní a užitkové ...

ETANCO CZ s.r.o.

Kotevní systémy pro opláštění hal, kotvení střešních plášťů, odvětrávané ...

ATBM, s.r.o.

Stavební technika a stroje pro zakládání staveb, kanalizace a potrubí.

Česko-německá obchodní a průmyslová komora

Česko-německá obchodní a průmyslová komora je součástí celosvětové sítě ...

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2015 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.