Vizualizace použití pěnobetonu Poroflow
Nerovnosti všude, kam se podíváte, kdežto pravý úhel byste hledali jen těžko. To bývá společným ...
Schüco DCS Touch Display - domovní číslo
Pouhým dotekem lze ovládat také vchodové dveře! Společnost Schüco vybavila dotykovým displejem ...
Rigips Trophy - hlasování na stránkách
Začátkem února odstartovalo hlasování veřejnosti již 9. národního kola soutěže Rigips Trophy, která ...

Nastává čas nakupovat nemovitosti

2. 6. 2010

Z poslední analýzy Money into Property vyplývá jasné doporučení investorům, aby se drželi strategie aktivních nákupů. Evropské trhy totiž nabízejí pro následující dva roky výjimečné investiční příležitosti. „Na základě našich prognóz nyní nastal čas k nákupu v Evropě, zejména v Belgii, Francii a Německu. Nejpřitažlivějším sektorem je maloobchod se širokou škálou trhů, které nabízejí příležitosti, včetně některých zemí Střední a Východní Evropy,“ poznamenává Magali Marton, vedoucí výzkumu pro kontinentální Evropu a Střední Východ společnosti DTZ

Ilustrační obrázek

Originální velikost  Ilustrační obrázek

Foto: Piovasco

 

Výzkum společnosti DTZ identifikuje 151 ze 172 trhů, tedy 90 procent trhů na celém světě, které v roce 2010 nabízejí „fair value“. To kontrastuje s loňským rokem, kdy byl na úrovni “fair value“ pouze jeden mezinárodní trh, a to londýnský.

„Fair value“ se rozumí odhadovaná hodnota nemovitosti zohledňující bezrizikovou míru z investice navýšenou o prémii za dodatečné riziko spojené s držením nemovitosti v dané zemi. Pokud jsou skutečné ceny nemovitosti pod úrovní „fair value“ dané země, doporučuje se nakupovat, pokud jsou ceny nad úrovní fair value, doporučuje se prodávat.

Autoři zmíněné studie rovněž předpovídají celosvětový růst investic do nemovitostí o pět procent v roce 2010. Analytici DTZ dále předpovídají, že do konce roku 2011 se Čína stane druhým největším realitním trhem světa -  předstihne Japonsko a Velkou Británii a překonají ji pouze Spojené státy. Velká Británie a Francie jsou jediné evropské trhy, které se podle prognózy objeví mezi pěti zeměmi s největším objemem investic v roce 2011. 

“V České republice meziroční pokles objemu investic do nemovitostí činil v minulém roce 58 %, DTZ ale zaznamenalo zlepšení již v posledním čtvrtletí roku a to trend pokračoval i v prvním čtvrtletí roku 2010,”
doplňuje Lenka Hartmanová, analytička pražské kanceláře DTZ.

Česká republika je klasifikována jako trh nabízející cenu na úrovni „fair value“ v sektoru kanceláří a skladových nemovitostí, kdy investoři mohou očekávat adekvátní návratnost s ohledem na rizika. Český trh s obchodními centry a nákupními parky je hodnocen jako trh nabízející ceny pod úrovní „fair value“, což znamená velmi atraktivní výnosy v porovnání s jinými evropskými trhy s prvotřídními nákupními centry.  Investoři zde mohou očekávat míru návratnosti přesahující riziko.

 

Zdroj:  DTZ  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

Investorsko inženýrská a.s.

Zabýváme se přípravou, realizací rozvojových projektů územních celků a ...

OČENÁŠEK a.s.

Koupelnová otopná tělesa lakovaná, chromová a nerezová.

Windtower spol. s r.o.

Vývoj a výroba větrných elektráren. Poskytování poradenství.

Hirler VAEPLAN ČR s.r.o.

Společnost patří v oblasti izolační techniky plochých střech již mnoho let k ...

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2016 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.