4stav.cz
[ články ]   [ katalog ]
Svátek má: Taťána Středa 29. 3. 2017  00:00:00
Svetelnyradce.cz poradí s osvětlením domácnosti, kanceláře i provozovny
Správné osvětlení do interiéru je důležité. Šetří naše oči, je praktickým doplňkem, vytváří atmosféru ...
SOLODOOR - dveře Vertigo
Při výběru dveří dbáme na jejich funkčnost a bezpečnost. V současnosti se díky široké nabídce tvarů a ...
Bazény nové generace ALBISTONE G2
Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o ...

Multiplex Trio E: plně automatické a programovatelné napouštění vany

4. 8. 2010

Společnost Viega pokračuje nástěnnou verzí produktu Multiplex Trio E v koncepci elektronicky řízených armatur pro koupací vany. Multiplex Trio E zaručuje báječný pocit již pouhým stisknutím tlačítka. Zcela automaticky napouští koupací vanu požadovaným množstvím vody a v předem nastavené teplotě.

Multiplex Trio E: plně automatické a programovatelné napouštění vany

Originální velikost  Multiplex Trio E: plně automatické a programovatelné napouštění vany

Zdroj:  Viega

Multiplex Trio E: plně automatické a programovatelné napouštění vany Podomítková vestavná schránka Multiplex Trio E se vkládá do montážní desky. Spojení s míchací jednotkou zajišťuje kabel v instalační trubce.

 

Ovládací jednotka může být nainstalována na okraj vany nebo na libovolné místo pod omítku či obklad. Koncept armatur je nominován na Cenu designu v Německu, design samotný byl již vyznamenán prestižním oceněním „DesignPlus“.

Alternativně k montáži na okraj vany může být ovládací jednotka Multiplex Trio E instalována na stěnu. A to díky speciální sadě pro hrubou stavbu, kterou může jednoduše a bezpečně provést jakýkoliv kvalifikovaný řemeslník. Celá technika je přitom ukryta za obkladem a viditelné zůstává pouze elegantní otočné ovládání.

Stejně jako při montáži na okraj vany platí, že výšku napuštění i teplotu vody lze přednastavit a uložit do paměti. To umožňuje zpětné vyvolání v případě potřeby. Pokud je vana napuštěna požadovaným množstvím vody, napouštění se automaticky zastaví. Koupací vana tedy může zůstat bez dozoru.

S pomocí paměťové funkce si Multiplex Trio E dokáže zapamatovat „oblíbené hodnoty“ celkem tří uživatelů. Aktuální hodnoty, udávané formou barvy a intenzity, jsou zobrazovány pomocí světelného kroužku ovládacího prvku.

Jednoduchá instalace
Sada pro hrubou stavbu k montáži ovládací jednotky na stěnu se skládá z vestavné schránky, těsnicí manžety, krycí rozety a upevňovacího materiálu. Vestavná schránka se vkládá do montážní desky podobně jako do elektroinstalační krabičky. Kabel v instalační trubce pak vytvoří spojení mezi ovládacím prvkem a elektronicky řízenou jednotkou míchání v armatuře koupací vany. Vzdálenost standardně činí až tři metry, možné je prodloužení na šest metrů. Napojení přívodů teplé a studené vody i přítok do vany a ruční sprcha jsou realizovány přes flexibilní hadice.

Spolehlivá těsnost
Trvalou těsnost vestavné schránky instalované pod omítkou zaručuje těsnící manžeta, která je součástí dodávky. Zasune se před obložením stěny, utěsní a zalije lepidlem na obklady. Ochranná zátka, která je také součástí dodávky, zabraňuje vniknutí nečistot až do fáze konečné instalace.

Podobně jednoduše jako do elektroinstalační krabičky se vkládá podomítková vestavná schránka Multiplex Trio E do montážní desky. Spojení s míchací jednotkou zajišťuje kabel v instalační trubce.

 

Zdroj:  Viega


 
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2017 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.