Dřevěná malovaná kolíbka
Také byste si rádi pořídili do domácnosti nějaký originální kousek nábytku, ale nejste si jistí, jak ...
Vinylová krytina mFLOR - kolekce GRAND Country Willow - dekor Middleham
Zatímco dílce klasických vinylových kolekcí bývají konstruovány v délce kolem jednoho až jednoho a ...
Petr Machoň, ředitel marketingu značky RAKO
Na keramickém designu je podstatná jeho funkčnost a přímý kontakt s uživatelem. Keramika nás ...

Mrakodrap sedminásobného šampióna Michaela Schumachera + VIDEO

13. 10. 2009

Michael Schumacher dal sbohem kariéře závodního pilota formule 1 na konci roku 2006, nicméně v mediích je jeho jméno stále skloňováno. Pracuje jako poradce Ferrari, závodí na motorkách, vzbudil ohromný rozruch návratem do F1 a navíc spolupracuje na projektu nové výškové budovy v Abú Zabí.

Michael Schumacher World Championship Tower

Originální velikost  Michael Schumacher World Championship Tower

Zdroj:  Laboratory for Visionary Architecture

Michael Schumacher World Championship Tower Michael Schumacher World Championship Tower Michael Schumacher World Championship Tower Michael Schumacher World Championship Tower Michael Schumacher World Championship Tower Michael Schumacher

 

Nelze říci, že by se snad podílel na realizaci 240 metrů vysokého mrakodrapu, spíše zaujal pozici propagátora nového projektu architektonické kanceláře LAVA. Mrakodrap ve Spojených arabských emirátech totiž ponese jeho jméno. Plánované dokončení bylo stanoveno na rok 2011. Následně má vyrůst po celém světě dalších šest mrakodrapů s jeho jménem. A proč sedm? Jedná se o odkaz na jeho úspěšnou kariéru v F1, během které získal rekordních sedm titulů mistra světa.

První mrakodrap pod názvem Michael Schumacher World Championship Tower tvoří tři věže propletené v jeden celek. Tvar mrakodrapu vychází z počítačové studie turbulence vzduchu ve větrném tunelu, což odkazuje na monoposty řítící se rychlostí přes 300 km/h.

Mrakodrap má stát na pobřeží v bezprostřední blízkosti vody. Vlnitý tvar vytvoří venkovní i vnitřní terasy různorodých velikostí. Budova má využívat nejmodernějších technologií jako je speciální fasáda regulující UV záření a ohřívání objektu. Interiér poskytne bydlení na nejvyšší úrovni luxusu.

Při realizaci mrakodrapu budou využity netradiční materiály, které ve stavebnictví zatím nenašly valné uplatnění. Jedná se například o karbonové nebo kompozitové materiály. Ekologický dopad budovy nebyl brán na lehkou váhu, proto nesmí chybět fotovoltaické panely nebo centrální klimatizace fungující za pomocí vody z moře.

Kolem mrakodrapu se má nacházet malý přístav pro 30 jachet včetně „krytých garáží“. Samozřejmě nesmí chybět parkovací místa pro automobily. Garáž je koncipována pod budovou pod úrovní moře. Takže při parkování se budete moci pokochat výhledem z okna na podmořský svět.

Michael Schumacher World Championship Tower bude mít 60 pater, poslední patra zaberou luxusní mezonetové vily umožňující výhled téměř do všech stran. Rozloha nejmenších pokojů začíná na hodnotě 100 m2 a u těch největší končí u čísla 3 000 m2.

 

Autor:  Aleš Sirný, DiS.  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

SCHIEDEL, a.s.

Výroba a prodej šamotových komínových systémů pro všechny druhy paliv a ...

STILLA, a.s.

Výrobce interiérových profilů ke kobercům, laminátovým a parketovým podlahám.

GEOMAT s.r.o.

Geomříže, geotextilie, georohože, drenáže, kompozity a geobuňky.

OTHERM s.r.o.

Plastová okna a dveře z profilů SALAMANDER, hliníková okna a dveře z profilů ...

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2015 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.