Při výběru okenních profilů do pasivních domů nabízí společnost Inoutic řešení v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Eforte.
Okna jsou jednou z technicky nejnáročnějších konstrukcí obvodového pláště. Správně zvolená okna přímo ...
Společnost SOLODOOR proto pro letošní rok připravila pro své zákazníky novinku, kterou dříve mohli vyrobit pouze truhláři u dveří z masivu: dveře SIMA se zapuštěnými rámečky prosklení.
Pryč jsou doby, kdy dveře v domě či bytě plnily pouze svou praktickou funkci a na jejich vzhled se ...
Inoutic - Twinson Terrace
Terasa je ryze praktická věc. V teplejších ročních obdobích se stává centrem rodinného dění a ...

Mrakodrap sedminásobného šampióna Michaela Schumachera + VIDEO

13. 10. 2009

Michael Schumacher dal sbohem kariéře závodního pilota formule 1 na konci roku 2006, nicméně v mediích je jeho jméno stále skloňováno. Pracuje jako poradce Ferrari, závodí na motorkách, vzbudil ohromný rozruch návratem do F1 a navíc spolupracuje na projektu nové výškové budovy v Abú Zabí.

Michael Schumacher World Championship Tower

Originální velikost  Michael Schumacher World Championship Tower

Zdroj:  Laboratory for Visionary Architecture

Michael Schumacher World Championship Tower Michael Schumacher World Championship Tower Michael Schumacher World Championship Tower Michael Schumacher World Championship Tower Michael Schumacher World Championship Tower Michael Schumacher

 

Nelze říci, že by se snad podílel na realizaci 240 metrů vysokého mrakodrapu, spíše zaujal pozici propagátora nového projektu architektonické kanceláře LAVA. Mrakodrap ve Spojených arabských emirátech totiž ponese jeho jméno. Plánované dokončení bylo stanoveno na rok 2011. Následně má vyrůst po celém světě dalších šest mrakodrapů s jeho jménem. A proč sedm? Jedná se o odkaz na jeho úspěšnou kariéru v F1, během které získal rekordních sedm titulů mistra světa.

První mrakodrap pod názvem Michael Schumacher World Championship Tower tvoří tři věže propletené v jeden celek. Tvar mrakodrapu vychází z počítačové studie turbulence vzduchu ve větrném tunelu, což odkazuje na monoposty řítící se rychlostí přes 300 km/h.

Mrakodrap má stát na pobřeží v bezprostřední blízkosti vody. Vlnitý tvar vytvoří venkovní i vnitřní terasy různorodých velikostí. Budova má využívat nejmodernějších technologií jako je speciální fasáda regulující UV záření a ohřívání objektu. Interiér poskytne bydlení na nejvyšší úrovni luxusu.

Při realizaci mrakodrapu budou využity netradiční materiály, které ve stavebnictví zatím nenašly valné uplatnění. Jedná se například o karbonové nebo kompozitové materiály. Ekologický dopad budovy nebyl brán na lehkou váhu, proto nesmí chybět fotovoltaické panely nebo centrální klimatizace fungující za pomocí vody z moře.

Kolem mrakodrapu se má nacházet malý přístav pro 30 jachet včetně „krytých garáží“. Samozřejmě nesmí chybět parkovací místa pro automobily. Garáž je koncipována pod budovou pod úrovní moře. Takže při parkování se budete moci pokochat výhledem z okna na podmořský svět.

Michael Schumacher World Championship Tower bude mít 60 pater, poslední patra zaberou luxusní mezonetové vily umožňující výhled téměř do všech stran. Rozloha nejmenších pokojů začíná na hodnotě 100 m2 a u těch největší končí u čísla 3 000 m2.

 

Autor:  Aleš Sirný, DiS.  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

H&I Trading Company, s.r.o.

Prodej plynových kondenzačních kotlů s plynulou regulací výkonu.

HAITECO CZ s.r.o.

Prodej a servis průmyslových vysavačů, mycích a zametacích strojů, ...

TERRAMET, spol. s r.o.

Prodej, servis, pronájem stavební a manipulační techniky - komplexní služby ...

M.K.R. PLUS s.r.o.

Největší tradiční český výrobce pružinových koster matrací a vlnitých pružin ...

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2015 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.