Při výběru okenních profilů do pasivních domů nabízí společnost Inoutic řešení v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Eforte.
Okna jsou jednou z technicky nejnáročnějších konstrukcí obvodového pláště. Správně zvolená okna přímo ...
Společnost SOLODOOR proto pro letošní rok připravila pro své zákazníky novinku, kterou dříve mohli vyrobit pouze truhláři u dveří z masivu: dveře SIMA se zapuštěnými rámečky prosklení.
Pryč jsou doby, kdy dveře v domě či bytě plnily pouze svou praktickou funkci a na jejich vzhled se ...
Inoutic - Twinson Terrace
Terasa je ryze praktická věc. V teplejších ročních obdobích se stává centrem rodinného dění a ...

Libeskind navrhne komplex budov pro most přes Messinskou úžinu

4. 1. 2011

Americký architekt Daniel Libeskind navrhne komplex budov, který vyroste na kalábrijské straně mostu mezi Apeninským poloostrovem a Sicílií. S odvoláním na společnost, která most staví, to dnes uvedla agentura ANSA. Most přes Messinskou úžinu na jihu Itálie se má po dokončení stát nejdelším visutým mostem na světě.

Ilustrační obrázek

Originální velikost  Ilustrační obrázek

Foto: somadjinn

 

Libeskind mimo jiné v kalábrijské obci Villa San Giovanni navrhne správní centrum, které bude zodpovídat za bezpečnost mostu. V centru mají také vyrůst hotely, nákupní středisko a konferenční a výstavní sály, oznámila italským státem vlastnění firma Stretto di Messina.

Známý architekt by také měl nově utvářet vzhled promenády v městečku Villa San Giovanni, ve kterém bude most začínat. Obec s necelými 14.000 obyvateli by se podle představ stavitelů měla stát novou turistickou atrakcí.

"Architektonický projekt by měl vyzdvihnout význam Středomoří jako centra evropské kultury. Most tvoří jedinečnou spojnici mezi oběma pobřežími a měl by se stát symbolem svobody pohybu," je přesvědčen Libeskind.

Čtyřiašedesátiletý architekt se proslavil mimo jiné návrhy židovských muzeí v Berlíně a Kodani nebo rozšířením muzeí v americkém Denveru a kanadském Torontu. V roce 2003 vyhrál architektonickou soutěž na návrh newyorského objektu One World Trade Center, které má vyrůst na místě, kde před teroristickými útoky z 11. září 2001 stály mrakodrapy Světového obchodního střediska.

Práce na stavbě dálničního a železničního mostu mezi pevninskou Itálií a Sicílií by měly začít před koncem letošního roku. Most, jehož výstavba má přijít na 6,1 miliardy eur (153 miliard Kč), bude dlouhý téměř 3,7 kilometru, široký 60 metrů a nad hladinou moře se bude tyčit ve výšce 64 metrů.

S kontroverzním projektem, jemuž je vyčítána zejména finanční nákladnost a možné negativní ekologické dopady, přišla v roce 2001 tehdejší Berlusconiho vláda. V roce 2006 jej kabinet premiéra Romana Prodiho zrušil, ale další Berlusconiho vláda projekt opět oživila.

Po uvedení do provozu, které je plánováno na rok 2017, by přes most mělo jezdit až 4500 aut za hodinu a 200 vlaků denně.

 

Zdroj:  ČTK  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

BWT Česká republika, s.r.o.

Realizace bazénů vnitřních i venkovních na klíč - projekty, servis, prodej ...

ENERGREEN CZ s.r.o.

Multifunkční stroje pro údržbu zelených ploch ENERGREEN, drtiče-mísiče ZAGO ...

WINKLMANN spol. s r.o.

Výroba vysoce kvalitních cihlářských výrobků.

TVAR, výrobní družstvo Klatovy

Zaměřujeme se především na oblast vybavení mateřských škol u nás i v ...

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2015 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.