Při výběru okenních profilů do pasivních domů nabízí společnost Inoutic řešení v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Eforte.
Okna jsou jednou z technicky nejnáročnějších konstrukcí obvodového pláště. Správně zvolená okna přímo ...
Nový Twinson Basic – v jednoduchosti je krása
Společnost Inoutic rozšiřuje nabídku kompozitního terasového systému Twinson. Nový Twinson Basic ...
Společnost SOLODOOR proto pro letošní rok připravila pro své zákazníky novinku, kterou dříve mohli vyrobit pouze truhláři u dveří z masivu: dveře SIMA se zapuštěnými rámečky prosklení.
Pryč jsou doby, kdy dveře v domě či bytě plnily pouze svou praktickou funkci a na jejich vzhled se ...

Lexus s hybridním pohonem na veletrhu Watenvi

5. 5. 2010

V roce 2004 představil Lexus průlomové řešení: plně hybridní pohon Lexus Hybrid Drive. Tato inovace dosahuje díky inteligentní kombinaci mimořádně hospodárného zážehového motoru a jednoho nebo více vysoce výkonných elektromotorů dosud nemožného cíle: výkon a zrychlení se vyrovná velmi výkonnému luxusnímu automobilu, ale spotřeba paliva a emise zůstávají na působivě nízké úrovni menších vozidel.

Lexus s hybridním pohonem na veletrhu Watenvi

Originální velikost  Lexus s hybridním pohonem na veletrhu Watenvi

Zdroj:  LEXUS Brno

Lexus s hybridním pohonem na veletrhu Watenvi Lexus s hybridním pohonem na veletrhu Watenvi Lexus Brno

 

Kromě toho je toto pohonné ústrojí tak nepřekonatelně tiché, pohotové a sofistikované, že se jízda v hybridním vozidle stává zážitkem zcela nové úrovně. V režimu EV (Electric Vehicle) je vůz navíc téměř bezhlučný a neprodukuje žádné emise. Na konci tohoto roku nám bude ctí představit čtvrtý plně hybridní model CT 200h.

Lexus Hybrid Drive
Úspěchy prvního sériového plně hybridního vozu světa - Toyoty Prius - inspirovaly použití hybridního pohonu v dalších modelových řadách značek Toyota a Lexus. Luxusní divize Lexus vyvinula pro své prémiové automobily vlastní hybridní systém Lexus Hybrid Drive. Jako první tak mohla s velkým předstihem před ostatními prémiovými značkami nabídnout zákazníkům výhody technicky nejvyspělejšího hybridního systému, který se vyznačuje kombinací nadstandardní výkonnosti a významného snížení spotřeby paliva. A tento stav trvá v podstatě dodnes, kdy mají prodejci japonské luxusní značky pro své klienty připraveny hned tři špičkové hybridní vozy, zatímco konkurence přichází s prvními pokusy o výrobu hybridních vozů až nyní.

Know how
Toyota s Lexusem může stavět na mnohaletých zkušenostech z vývoje a výroby hybridních pohonů. Obě tyto značky prodaly od konce roku 1997 do ledna 2009 po celém světě 1,7 milionu automobilů s hybridním pohonem. Prvním luxusním vozem na světě s plně hybridním pohonem se stal v roce 2005 Lexus RX 400h. O rok později navázal na tento působivý crossover první dynamicky laděný luxusní sedan GS 450h. Opět s ročním odstupem následovala první luxusní limuzína LS 600h s plně hybridním systémem založeným na vidlicovém osmiválci a stálým pohonem kol. Letos pak měla premiéru již druhá generace hybridních crossoverů RX 450h. Spojení suverénního výkonu (220 kW/299 k) a neuvěřitelně nízké spotřeby paliva (kombinovaná spotřeba činí 6,3 l/100 km, emise CO2 148 g/km) jen potvrzuje u této novinky obrovský technický náskok značky Lexus. Bezkonkurenční postavení hybridních systémů značek Toyota/Lexus dokládá i skutečnost, že některé automobilky již zakoupily licenci na jejich využití.

Co vlastně hybrid znamená?
Co si však máme představit, když se řekne hybridní vůz? Přestože ve skutečnosti existuje celá řada hybridních systémů, pro každý hybridní vůz platí, že má alespoň dva přímé nebo nepřímé zdroje hnací síly. V praxi to znamená zpravidla spalovací motor a elektromotor. Vhodnou kombinací obou těchto agregátů lze využít jejich vrozené přednosti a potlačit jejich nevýhody. Hybridní soustava nemusí mít samozřejmě jen jeden elektromotor. Na vysoký výkon orientovaný systém Lexus Hybrid Drive používá dva nebo dokonce tři.

Všechny tři dostupné modely Lexus s technologií Lexus Hybrid Drive si budete moci prohlédnout v rámci 16.mezinárodního veletrhu WATENVi ve dnech 25. - 27.5. 2010 na volné ploše P.

Bude nám ctí, když pro více informací, objednání katalogu i rezervování testovací jízdy navštívíte www.lexus-brno.cz.

 

Zdroj:  LEXUS Brno  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

DONATE, spol. s r.o.

Interiérový a zahradní nábytek, dekorace, doplňky a svítidla.

Bukovský, SPS - znalecká a expertní ...

Poradenské služby v oborech vady, technologie a kvalita staveb, obchodního a ...

D.I.E.C. s.r.o.

Společnost pro dokumentaci, informace a mezinárodní styky pro oblast ...

NOVAKO JIHLAVA s.r.o.

Výroba, prodej a montáž plastových a hliníkových okenních a dveřních systémů ...

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2015 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.