Svetelnyradce.cz poradí s osvětlením domácnosti, kanceláře i provozovny
Správné osvětlení do interiéru je důležité. Šetří naše oči, je praktickým doplňkem, vytváří atmosféru ...
SOLODOOR - dveře Vertigo
Při výběru dveří dbáme na jejich funkčnost a bezpečnost. V současnosti se díky široké nabídce tvarů a ...
Bazény nové generace ALBISTONE G2
Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o ...

Lego pro dospělé

18. 3. 2010

Zařídit staveniště? Žádný problém. Modulové systémy od společnosti Pegas to zvládnou během několika dní.

Modulové systémy od společnosti Pegas Container s.r.o.

Originální velikost  Modulové systémy od společnosti Pegas Container s.r.o.

Zdroj:  Pegas Container, s.r.o.

Modulové systémy od společnosti Pegas Container s.r.o. Modulové systémy od společnosti Pegas Container s.r.o. Modulové systémy od společnosti Pegas Container s.r.o. Modulové systémy od společnosti Pegas Container s.r.o. Modulové systémy od společnosti Pegas Container s.r.o. Modulové systémy od společnosti Pegas Container s.r.o.

 

„Kontejnery, buňky - to neslyšíme rádi a dokonce nás to i uráží. Náš koncept sice vzešel z takzvaných unimobuněk, ale dnes je již mnohem dál. Jde především o jeho variabilnost, rychlost výstavby a cenovou vstřícnost vůči zákazníkovi,“ říká Patrik Minařík ze společnosti Pegas Container, s.r.o., který má na starosti obchod v ČR a SR a východní státy

„Poměr mezi cenou a užitnými vlastnostmi je to hlavní, co charakterizuje modulové systémy. Poptávku po výrobcích Pegasu tradičně tvoří stavební firmy, pro něž je to nejsnadnější cesta k zařízení staveniště.

Pod diktátem univerzálnosti
Modulové systémy reprezentují moderní styl individuální výstavby. Koncepční stavebnice umožňující skládat nepřeberné množství variant moderního obytného prostoru podle požadavků a přání zákazníka - podobně jako z kostek lega.

Základní modul se skládá ze samonosné ocelové konstrukce s předem definovanými poměry stran: 6 x 2,5 m x 2,8 m. Lze je všelijak propojovat, nastavovat, přistavovat, připojovat... a logicky tedy i odebírat, a tím umenšovat. Moduly lze řešit individuálně a atypicky, aniž by to ovlivnilo výslednou cenu stavby.

Projektovaný objekt díky libovolnému kombinování a propojování dílčích stavebních prvků pak roste prakticky stejně rychle a jednoduše jako oblíbená dětská stavebnice. Ve společnosti Pegas proběhne nacenění budovy podle přesných požadavků zákazníka, vyberou se materiály, okna, rozvody a další věci.

Dům roste společně se svými obyvateli. Mladý pár si v počátcích společného života objedná například dva základní moduly (řekněme jakousi variantu 1 + 1 s příslušenstvím). Zabydlí se a pokud plánuje rozšíření rodiny, objedná si a nechá přistavět dětský pokoj. Vedle nebo klidně na střeše, s odstupem, na pilířích apod. Snadno tak zvětší obytný prostor rodiny na potřebných 2 či 3 + 1. Zpětným a stejně jednoduchým postupem pak rodiče mohou zase s odchodem dětí z domova dům postupně zmenšovat, nebo jej jako komplet přenechají mladé rodině a přistaví si samostatný výminek. Nadbytečné moduly je možno prodat. Firma začíná i se zpětným odkupem, ale není to pravidlo.

Bydlení do týdne
Stačí si vybrat podle potřeb jednotlivé modulové systémy, individuálně si je nechat upravit, objednat je a než vytvrdne beton na základech stojí u vjezdu na pozemek nákladní automobily a přivážeje hotové moduly. Pro základní bydlení stačí dva kontejnery, z nich vznikne chodba, jídelna (vařič i lednice), ložnice, koupelna a obývák. „Pro tři lidi je ideální. A cena? Ne více než  400 tisíc korun,“ říká  Patrik Minařík ze společnosti Pegas Container.

V ceně je studie, projekt, výroba a montáž, doprava a instalace, topení, dlažby, podlahy, osvětlení, vybavení sociálního zařízení, kuchyňská linka, rozvod připojení na TV, rozhlas a internet do všech pokojů a kompletní dokončovací práce v interiéru a v exteriéru. Firma garantuje pevnou sumu za studii i za projekt pro stavební povolení a rovněž smlouvu o dílo staví na fixní ceně. Další individuální změny je třeba konzultovat s výrobcem modulových systémů a pochopitelně se promítnou do ceny.

Sem patří například i zvolený způsob vytápění: Od klasických až po alternativní zdroje, kam patří tepelná čerpadla nebo solární kolektory či panely. Moduly mohou být vybaveny okruhy s ohřevem vody, teplovodním nebo elektrickým podlahovým topením, konvektory, pozemek nerozjezdí zemní stroje. „V počátcích jsme praktikovali postup co modul, to jedna konkrétní funkce,“ říká Minařík. „Vyráběli jsme tedy kuchyňské moduly, chcete-li, tak kostky s koupelnou, s šatnou, jako terasu nebo jako zimní zahradu. Dnes se na výrobní lince připravují velmi variabilní moduly nebo jejich dílčí části, které se kompletují a sestavují až na staveništi.“

Například kuchyňský kout se vším všudy se vestaví do jednoho otevřeného modulu a na něj přímo naváže další modul s jídelnou a obývacím pokojem. Připojí se ložnice, šatna, koupelna s toaletou... Takto poskládaná stavba, do níž se už „jen“ vloží okna, dveře a položí se podlahová krytina, se nakonec v jednom jediném místě (vyústění inženýrských sítí) připojí na nezbytné „cévy a žíly“ a dům začne topit, svítit, fungovat.

Starostí zákazníka je pozemek

Prakticky jedinou starostí investora je obstarání stavebního pozemku, potřebných přípojek, povolení a financí, zbytek už může nechat na dodavateli. Pokud jde o pozemek, modulové domy mohou stát v rovinatém stejně jako ve svažitém terénu, kde se spodní stavba buduje klasickým způsobem včetně všech nezbytných izolací (prostor pak může sloužit jako garážové stání, sklep apod.).

Nové trendy
„V konečné fázi je tato stavba minimálně o třetinu lacinější než zděná budova,“ dodává Minařík. Pegas umí zařídit profinancování leasingu.

„Připravuje se na vyřešení budovy v nízkoenergetickém standardu. Jde nám o využití prostředků z programu Zelená úsporám,“ prozrazuje Minařík letošní nový trend.

 

Zdroj:  Pegas Container, s.r.o.


 
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2017 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.