4stav.cz
[ články ]   [ katalog ]
Svátek má: Soňa Úterý 28. 3. 2017  00:00:00
Svetelnyradce.cz poradí s osvětlením domácnosti, kanceláře i provozovny
Správné osvětlení do interiéru je důležité. Šetří naše oči, je praktickým doplňkem, vytváří atmosféru ...
SOLODOOR - dveře Vertigo
Při výběru dveří dbáme na jejich funkčnost a bezpečnost. V současnosti se díky široké nabídce tvarů a ...
Bazény nové generace ALBISTONE G2
Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o ...

Jak vybrat interiérové dveře

7. 3. 2017

Při výběru dveří dbáme na jejich funkčnost a bezpečnost. V současnosti se díky široké nabídce tvarů a také možností povrchových úprav stávají dveře výrazným designovým doplňkem. Před samotnou koupí zvažte barevné ladění místností, stěn i nábytku, zkrátka celý interiér. Také co od dveří očekáváte a kolik do nich chcete investovat. K ceně dveří nezapomeňte připočítat i cenu zárubně, klik a případnou instalaci.

SOLODOOR - dveře Vertigo

Originální velikost  SOLODOOR - dveře Vertigo

Zdroj:  SOLODOOR a.s.

 

Vzhled dveří je důležitý

Dveře mohou s interiérem splývat, nebo naopak, stát se jeho výrazným prvkem. Pokud z jedné místnosti vede několik dveří, volte raději nenápadnější varianty. Pokud by byly výrazné, prostor by opticky rozbíjeli. Vyberte například stejnou barvu, jako má podlaha či stěny, nebo neutrální bílou. Naopak, pokud jsou v místnosti jen jedny dveře, můžete si dovolit i nápadnější barvu, která upoutá na první pohled a místnost oživí. 

Otevírání dveří

Před koupí dveří si zjistěte směr jejich otevírání. Postavte se tak, aby se dveře otevíraly směrem k vám. Pokud budou panty po pravé ruce, jsou dveře pravé. Pokud budou panty po levé ruce, žádejte v prodejně dveře levé. V případě, že je v místnosti problém s prostorem, volte dveře zasouvací do zdi (do stavebního pouzdra) s tichým dorazem. Tento komponent se montuje do horní pojezdové lišty a plynule a tiše tlumí dojezd dveřního křídla při jeho úplném vysunutí.

Výplň a povrchová úprava dveří

Nejčastější výplní dveří je odlehčená dřevotřísková deska. Pokud hledáte levnější variantu, zvolte výplň z papírové voštiny. Poslední možností je konstrukce z masivního dřeva. Tato varianta je nejdražší. Několik možností máte i při volbě povrchové úpravy dveří - laminát, fólie, barevný nástřiku, dýha.

Zárubně v jedné rovině s dveřmi

Při instalaci nových nebo výměně starších dveří nezapomeňte ani na zárubně. Měly by mít stejný povrch jako dveře a vytvářet s nimi jeden celek. Existuje několik druhů zárubní - kulaté, hranaté, rohové či rovné spoje, proto si při výběru nechte poradit od odborníka. Nejzásadnější je volba mezi falcovou a bezfalcovou variantou. Bezfalcové zárubně spolu s bezfalcovými dveřmi splývají se stěnou v jedné rovině. Pokud máte staré kovové zárubně a nechcete je vybourávat, použijte speciální typ zárubně, který se prodává pod názvem obklad kovové zárubně.

Na dveřích nešetřete 

Pokud koupíte levné dveře, na první pohled nemusíte poznat rozdíl. Cena se však odvíjí od jejich vnitřní konstrukce. Dřevěný obvodový rám je zárukou nejkvalitnějších dveří. Vybrat byste si měli nejvhodnější způsob otevírání dveří. Přestože si za něj připlatíte, může vám ušetřit hodně místa. Myslete na praktické potřeby dveří v místnostech. Investice uchrání dveře před poškozením a prodlouží jejich životnost. Dbejte na kvalitu kování: dveřních závěsů (pantů) či zámku. 

Kliky

Jedná-li se o dveře z posledních designových kousků, obyčejně jsou dveře nabízeny výrobcem již s klikou, která je celkově sladěna. Volíte-li kliku zvlášť jsou na trhu standardně hliníkové a  nerezové nebo netradiční, které kombinují kovový základ se dřevem, kůží či se sklem. Typy klik se pak dělí na štítkové a rozetové, ale opět by měly ladit s designem dveří.

 

Autor:  redakce  


 
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2017 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.