4stav.cz
[ články ]   [ katalog ]
Svátek má: Taťána Středa 29. 3. 2017  00:00:00
Svetelnyradce.cz poradí s osvětlením domácnosti, kanceláře i provozovny
Správné osvětlení do interiéru je důležité. Šetří naše oči, je praktickým doplňkem, vytváří atmosféru ...
SOLODOOR - dveře Vertigo
Při výběru dveří dbáme na jejich funkčnost a bezpečnost. V současnosti se díky široké nabídce tvarů a ...
Bazény nové generace ALBISTONE G2
Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o ...

Hradecké OC Atrium otevírá s 90 procentní obsazeností

13. 11. 2009

Spíše komornější galerií zaměřenou na každodenní nákupy je nové obchodní centrum Atrium, které se na Dukelské třídě v Hradci Králové otevřel ve čtvrtek 12. listopadu veřejnosti. Investor a developer – společnost Amádeus Real a.s. – od první chvíle realizoval ideu rodinného (či sousedského) centra, jež těží ze svého umístění v srdci města a skvělé pěší dostupnosti.

Obchodní centrum Atrium v Hradci Králové

Originální velikost  Obchodní centrum Atrium v Hradci Králové

Zdroj:  redakce

Obchodní centrum Atrium v Hradci Králové Obchodní centrum Atrium v Hradci Králové

 

Koncepci pravidelných návštěv nahrává i sepjetí se zavedeným nákupním centrem Tesco, jehož nabídku Atrium rozšiřuje. Například větším důrazem na služby i pestřejší cenovou nabídkou v rámci podobného sortimentu.

„Určitě nabízíme alternativu k obvyklé podobě nákupů: víkend, auto, několik hodin pod jednou střechou,“ přibližuje pozici Atria na vysoce konkurenční scéně v Hradci Králové Michal Soukup, marketingový ředitel investora. Nové centrum oproti maloobchodním formátům na okraji města sází na vyšší návštěvnost v pracovní týden a vyšší podíl zákazníků využívajících veřejnou dopravu nebo v Hradci tolik oblíbené jízdní kolo.

„Možná i to, že jsme si byli od první chvíle vědomi filosofie Atria vzhledem ke koncovým zákazníkům, stojí společně s vynikající lokalitou za více než 90% obsazeností centra nájemci. Protože registrujeme stále další poptávku, plnou obsazenost očekáváme do poloviny příštího roku,“ říká Michaela Vyhňáková ze společnosti Labartt Properties, s.r.o.

A podařilo se jí do Hradce Králové přivézt úplně nové značky - i ty, jež mají svá zastoupení v jiných městech České republiky. Jde například o oblíbené značky obuvi Deichmann nebo CCC či stále populárnější švýcarskou módní značku pro ženy a dívky Tally Weijl. Naproti tomu do Atria z kamenných obchodů expandují i mnozí lokální maloobchodníci jako prodejna spotřební elektroniky Elstak, oděvů Tom Tailor i např. tabák a zlatnictví.

Složení nájemců bylo voleno tak, aby nakupující měli co nejpestřejší doplnění nabídky sousedícího OD Tesco. S ním je komorní obchodní galerie spojena vstupy v obou podlažích (další tři vchody jsou z ulic Dukelská, Letců a Herbenova). Svá zastoupení budou mít v Atriu módní značky jako Broadway Jeans, Benetton, EXE jeans,  SCREAM - specializovaný obchod se značkovou streetovou módou a doplňky, Gina - sportovní prádlo, M2 Shoes nebo Takko Fashion.

Spektrum doplňují Eiffel Optik, Vital Lékárna, CK Fischer, Profimed, Knihy Dobrovský, hračky Pompo, Sony Centrum, OKAY elektro, Real Time, Zverimex Sirius anebo květiny Pomněnka. „Nebáli jsme se soustředit do sousedících obchodů nájemce z podobného segmentu, jak je běžné v západní Evropě. Nájemci pochopili, že jde především o benefit pro zákazníky, kteří mohou bez nutnosti běhat po celém centru získat srovnání finanční i třeba jakostní,“ přibližuje nabídku Atria Michaela Vyhňáková.

K nejrozlehlejším prodejnám Atria bude patřit DM drogerie, která je největším drogistickým řetězcem v Evropě. Vedení obchodu slibuje široký výběr značkových výrobků v oblasti krásy, kosmetiky, vůní, péče o tělo, zdravé výživy, potřeb pro domácnost, zpracování fotografií, péče o dítě a krmiva pro zvířata. Návštěvníci nesporně ocení i nabídku designové kavárny LaPassion Café a fast food restaurace Barzini Pizza.    

Obchodní centrum Atrium sází vedle promyšleného mixu nájemců ještě na komfortní prostorové řešení. Vedle uvedených pěti vstupů, které vycházejí vstříc volnému pohybu návštěvníků, developer a architekti z ateliéru Hangár mysleli na atmosféru centra a zázemí pro návštěvníky. Byl kladen důraz na přehlednost, příjemný design a vnitřní materiály, dostatek přirozeného oslunění i vzduchu. V obou podlažích se nacházejí kavárny, sloužící i jako místo relaxu. Kryté náměstíčko je lemováno ochozy - galeriemi a eskalátory. Pro návštěvníky bude připraveno přes 200 parkovacích stání - část z nich také na střeše objektu.

„Ještě před tím, než jsme začali se stavbou Atria, strávili jsme mnoho času diskusemi s místními obyvateli i obchodníky. Všichni se shodli, že chybí centrum, které by v příjemném prostoru a v menším měřítku nabídlo z pohledu obyvatel Hradce Králové osvědčené značky a klasické prodejny spojilo s pestrou nabídkou služeb. Jsem přesvědčen, že přesně to se podařilo,“ uzavírá Michal Soukup z developerské společnosti Amádeus Real a.s.

Architekt: Studio Hangár
Hlavní dodavatel: Krušnohorská stavební spol. s.r.o.
Celkové investiční náklady: 500 mil. Kč
Doba realizace: 2007 - 2009
Kapacita: 6 500 m2 pronajímatelné plochy / 41 jednotek / 12 míst pro krátkodobé pronájmy

 

Autor:  redakce  


 
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2017 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.