Svetelnyradce.cz poradí s osvětlením domácnosti, kanceláře i provozovny
Správné osvětlení do interiéru je důležité. Šetří naše oči, je praktickým doplňkem, vytváří atmosféru ...
SOLODOOR - dveře Vertigo
Při výběru dveří dbáme na jejich funkčnost a bezpečnost. V současnosti se díky široké nabídce tvarů a ...
Bazény nové generace ALBISTONE G2
Společnost ALBIXON a.s. představuje produktovou novinku – bazény nové generace ALBISTONE G2. Jde o ...

Hotel ibis Plzeň má novou odpočinkovou zónu COZY CORNER z upcyklovaných věcí

21. 2. 2017

Starší vinylové desky, špulky od kabelů a další na první pohled již nepotřebné věci našly nové uplatnění v plzeňském hotelu ibis, kde posloužily k vytvoření nové relaxační zóny pro hosty tzv. COZY CORNER.

Hotel ibis Plzeň má novou odpočinkovou zónu COZY CORNER z upcyklovaných věcí

Originální velikost  Hotel ibis Plzeň má novou odpočinkovou zónu COZY CORNER z upcyklovaných věcí

Zdroj:  AccorHotels

Hotel ibis Plzeň má novou odpočinkovou zónu COZY CORNER z upcyklovaných věcí Hotel ibis Plzeň má novou odpočinkovou zónu COZY CORNER z upcyklovaných věcí Hotel ibis Plzeň má novou odpočinkovou zónu COZY CORNER z upcyklovaných věcí Hotel ibis Plzeň má novou odpočinkovou zónu COZY CORNER z upcyklovaných věcí

 

Hotelová skupina AccorHotels chce tímto projektem ve své síti hotelů ibis nejen zútulnit prostory lobby, ale také poukázat na problém nadměrné produkce odpadů a v praxi předvést kouzla upcyklace. V plzeňském hotelu hrají hlavní roli vinylové desky, další hotely ibis v České republice budou určitě podobně kreativní. Hotel ibis Plzeň byl za svůj nápad nominován na cenu „Transfer waste into sources - Přeměna odpadů na zdroje“, kterou vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Místo, kde by hosté mohli chvilku relaxovat, dobít si telefon, dohledat informace na počítačích či jen tak spočinout, přesně k tomu slouží nová oddělení COZY CORNER v hotelové lobby. Každý hotel ibis skupiny AccorHotels má nyní zadání vytvořit svůj útulný koutek pro hosty. Hotel ibis Plzeň pojal tento úkol nejen kreativně, ale i edukativně, za což byl nominován na cenu „Přeměna odpadů na zdroje“, kterou vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

„Na našem provedení jsme spolupracovali s panem Michaelem Radou, otcem projektu INDUSTRIAL UPCYCLING, který je zaměřen na prevenci vzniku odpadu a bezodpadové hospodářství, a podíleli se na něm také všichni zaměstnanci,“ vysvětluje Marek Audes, generální manažer plzeňského hotelu ibis, a dodává: „Myšlenka propojení upcyklovaných materiálů a také především poukázání na obrovskou (nad)produkci odpadu nás zaujala. Využili jsme řadu věcí, které by jinak skončily v kontejnerech a na skládkách. Fakt, že by jich byla škoda, dokazuje výsledek naší práce - příjemný, útulný prostor, který si naši hosté jistě oblíbí. Za první den zveřejnění fotografie našeho cozy corner na síti LinkedIn, se na novou podobu lobby podívalo více než 1000 osob.“

 

Autor:  Linda Maletínská  

Zdroj:  AccorHotels


 
[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku apodlahy na jednom místě. 
NaseInfo.cz – NábytekNaseInfo.cz - Podlahy
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.
[ katalog ] obory | produkty | značky | firmy

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2017 © 4stav.cz | Provozovatel: Dobrá Věc s.r.o. | Webmaster: ORAX, s.r.o.