Při výběru okenních profilů do pasivních domů nabízí společnost Inoutic řešení v podobě šestikomorového plastového okenního profilu Eforte.
Okna jsou jednou z technicky nejnáročnějších konstrukcí obvodového pláště. Správně zvolená okna přímo ...
Společnost SOLODOOR proto pro letošní rok připravila pro své zákazníky novinku, kterou dříve mohli vyrobit pouze truhláři u dveří z masivu: dveře SIMA se zapuštěnými rámečky prosklení.
Pryč jsou doby, kdy dveře v domě či bytě plnily pouze svou praktickou funkci a na jejich vzhled se ...
Inoutic - Twinson Terrace
Terasa je ryze praktická věc. V teplejších ročních obdobích se stává centrem rodinného dění a ...

Deutsches Stadion: nerealizované sportoviště pro 400 000 diváků

26. 1. 2010

Měl být největším stadiónem světa, oslavou dokonalého německého stavitelství, centrem olympijských her. Nicméně stejně jako mnoho dalších staveb Třetí říše, nebyl Deutsches Stadion realizován.

Deutsches Stadion měl být sportovním centrem nacistického Německa

Originální velikost  Deutsches Stadion měl být sportovním centrem nacistického Německa

Zdroj:  Dr. Alfons Baier

Deutsches Stadion měl být sportovním centrem nacistického Německa Adolf Hitler a Albert Speer při návštěvě testovacích tribun stadionu

 

Stadion navrhl dvorní architekt nacistického Německa Albert Speer. Stavba připomíná slavný Circus Maximus v Římě, ačkoliv Speer tuto skutečnost popíral. Inspiraci prý našel v Panathénském stadionu v Aténách.

Ohromná stavba měla pojmout neuvěřitelných 405 000 diváků, tribuny ve tvaru podkovy byly zakončeny v otevřeném prostoru. Stadion měl být vysoký zhruba 90 metrů, vnější fasádu tvořily 65 metrů vysoké arkády. Forma navrhovaných arkád a tribun však i přes Speerovy námitky tíhnula k římskému stylu architektury.

Aby bylo možné v co nejkratším čase usednout na tribuny, měly být do útrob stadionu nainstalovány expresní výtahy, které by jezdily do třech nejvyšších řad. Protože nebylo jasné, zdali diváci v nejvyšších řadách dokáží rozeznat dění dole na hřišti, byly postaveny dvě testovací tribuny v životní velikosti. Na kopci v údolí Hirschbach dělníci zkonstruovali dřevěné tribuny a posléze shlíželi dolů na miniaturní, ale rozeznatelný ruch v údolí.

V budově na otevřeném prostranství před hřištěm se měla nacházet čestná lóže pro Adolfa Hitlera i prostory pro speciální hosty a zázemí pro novináře.

Adolf Hitler měl se stadionem velké plány, chtěl z něj vytvořit centrum olympijských her. Po letních olympijských hrách v Berlíně roku 1936 bylo na řadě Tokio, ale kvůli 2. světové válce se hry neuskutečnily. Jakmile by válečné vřavy ustaly, chtěl Hitler přesunout olympijské hry nastálo do Třetí říše. 

3D model Deutsches stadionu

 

 

Autor:  Aleš Sirný, DiS.  


 

[ reklama ]

   [ katalog firem a produktů ]

KAISLER s.r.o. - zahradnické práce

Naše firma se zabývá ve velkém rozsahu realizací a údržbou zeleně včetně ...

IN - EKO TEAM s.r.o.

Specializujeme se na zařízení pro čistírny odpadních vod.

AQUA product trade s.r.o.

Nabízíme úpravny vody v oboru změkčování, filtrace, dezinfekce, odželeznění, ...

Katko s.r.o. - sídlo firmy

Distributor čerpadel bezucpávkových dávkovacích a odstředivých čerpadel ...

[ 4pohledy ]

Tipy pro vaše bydlení
Inspirujte se při vybavení vašeho domova a zahrady.
NaseInfo.cz - Dům, byt, zahrada

Nábytek a podlahy
Náměty pro výběr nábytku a podlahy na jednom místě.
NaseInfo.cz – Nábytek, NaseInfo.cz - Podlahy

Propojení interiéru a exteriéru budov
Špičkové PVC systémy pro plastová okna a dveře a stavební systémy (parapety, venkovní obklady a terasy z unikátního kompozitního materiálu Twinson) umožní splnit vaše sny o bydlení.
Vybíráte podlahu?
Najděte výhody vinylových podlah a PVC podlah. Ve Vašem interiéru budou vynikat plovoucí podlahy
.

Informační portál mapující oblast stavebnictví, architektury, designu a bydlení. Pokrývá aktuální zpravodajství, publicistiku, fotodokumentaci i konkrétní praxi a poradenství podle motta: "Stavby někdo navrhuje, někdo realizuje, někdo užívá, ale všichni s nimi žijeme!" Součástí portálu je katalog firem a jejich produktů a služeb.
Publikování nebo šíření obsahu serveru nebo jakékoliv části zveřejněného materiálu jakoukoliv formou je bez předchozího písemného souhlasu vydavatele zakázáno.
2015 © 4stav.cz | Webmaster: ORAX, s.r.o.,  EXPOCOMP, spol. s r.o.